שתף קטע נבחר

פורבס: אראל מרגלית - בין המשקיעים הטובים בעולם

השותף המנהל ומייסד קרן JVP טיפס 11 שלבים ונותר הישראלי היחיד ברשימת "האנשים בעלי מגע הזהב". בין החברות בהם השקיע: פרסייס, כרומטיס, פאוור דיזיין, פאנדטק, ג'קאדה ונטרו

 

אראל מרגלית, השותף המנהל ומייסד קרן JVP מירושלים, טיפס למקום ה-48 ב"רשימת מידאס - האנשים בעלי מגע הזהב" של עיתון העסקים פורבס. הרשימה מדרגת את אנשי ההון סיכון הטובים בעולם. מרגלית הוא גם המשקיע הלא אמריקני הבכיר ביותר ברשימה.

 

ברשימת האנשים בעלי מגע הזהב מופיעים 100 אנשי הון הסיכון, שנבחרו על-פי הערך שיצרו למשקיעים שלהם ומערבותם בחברות הסטארט-אפ שבהן השקיעו.

 

מרגלית הקים את JVP לפני 12 שנה. במסגרת פעילותו כמנהל הקרן היה שותף להקמתן של עשרות חברות, שרבות מהן הגיעו להנפקה ציבורית או למכירה לתאגידים בינלאומיים. בין היתר השקיע מרגלית בחברות כמו פרסייס, כרומטיס, פאוור דיזיין, פאנדטק, ג'קאדה ונטרו. כיום מנהלת JVP קרוב ל-700 מיליון דולר בארבע קרנות.

 

JVP, שהחלה את פעילותה בירושלים, פועלת כיום גם מניו יורק, לונדון, טוקיו ושנחאי, והיא הקרן הישראלית הראשונה שהחלה להשקיע גם בחברות סטרט-אפ ברחבי העולם.

 

הקרן זכתה בשנים האחרונות להיכלל ברשימות של פורבס, המדרגות את הקרנות הבינלאומיות הפעילות ביותר בעולם, וב-2004 הוגדרה כקרן הטובה ביותר בישראל על פי המגזין Private Equity Online.

 

על פי חברת המחקר IVC, הקרן ביצעה את מספר ההשקעות החדשות הגדול ביותר בישראל בשנת 2004. בסך הכל ביצעה הקרן אשתקד 17 השקעות חדשות, 9 מהן בישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים