שתף קטע נבחר

פעילי ימין גירשו את לבנת מהאזכרה ליאיר שטרן

שרת החינוך, לימור לבנת, נאלצה לעזוב את בית העלמין בנחלת יצחק בתל-אביב, שבו נערכה האזכרה לזכר יאיר שטרן, לאחר ששמונה פעילי ימין קיצוני התעמתו עמה והטיחו: "תגידי לימור, יאיר היה תומך בלגרש יהודים?"

עימות חריף בבית העלמין: שמונה פעילי ימין קיצוני ומאבטחיה של שרת החינוך, לימור לבנת, התעמתו אחר הצהריים (יום א') בבית העלמין בנחלת יצחק בתל-אביב באזכרה ליאיר שטרן, מייסד ארגון הלח"י ומפקדו. הפעילים, ובהם איתמר בן-גביר, הטיחו בשרה "תגידי לימור, יאיר היה תומך בלגרש יהודים? לעקור יהודים? לעקור בתי כנסת? בושה! בושה וחרפה!".

 

פעילי הימין הקיצוני המשיכו: "לגרש יהודים מהבתים שלהם? איך יכול להיות? הולכים לגרש יהודים. יאיר מת למען ארץ ישראל. לעקור בתי כנסת, יאיר היה מתבייש בך".

 

בשלב מסוים, ניסתה לבנת לדבר עם אנשי הימין הקיצוני: "מותר גם לי להגיד לך משפט?", אך בן-גביר המשיך בשלו ולא איפשר לה לדבר: "ההורים שלך. יש להם כל כך הרבה זכויות". לבנת השיבה: "אם אתה רוצה לשמוע אותי אז אני אענה לך". בן-גביר: "אני אשמע אותך אבל תשמעי אותי קודם".

 

לבנת המשיכה ללכת, כשלצידה אמהּ שגם אליה כוונו קריאות. לבנת ביקשה מאמה לא להגיב, ואחד מעוזריה של השרה פינה את האם מהמקום. בשלב מסוים, הידרדר האירוע, כאשר שני מאבטחיה של השרה ניסו להרחיק את פעילי הימין הקיצוני, והעימות גלש לחילופי מהלומות. 

 

בצאתה מבית העלמין, אמרה לבנת לערוץ 2: "זו לא הפעם הראשונה שאני קוראת לאנשי הליכוד לא להכניס את הפייגלינים האלה לתוכנו. מזה אני מאוד מודאגת וחוששת. לעצמי אני ממש לא דואגת".

 

לפני ימים ספורים נחקר בן-גביר במשטרת מרחב חברון בעקבות שני אירועים: האחד, מדבקה שנמצאה על רכבו, בה נכתב "שרון, לילי מחכה לך", והנוסף, תקיפת פלסטיני בשבוע שעבר בישוב היהודי בחברון. בחודש אוקטובר האחרון נדון בן-גביר לשלושה חודשי עבודות שירות, לאחר שהורשע בהזדהות עם ארגון טרור. זאת, בעקבות כרוז בחתימת פעילי כ"ך לשעבר שהפיץ, ובו נכתב כי יש לגרש את הערבים מהר הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
השרה לבנת חולצה מהמקום
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
המאבטחים ליוו את השרה בדרכה החוצה
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
מומלצים