שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יואב חרל"פ ושותפים מזרימים לקליל כ-11 מיליון שקל
  יואב חרל"פ, מבעלי חברת הרכב כלמוביל, מוביל קבוצת משקיעים בחברת קליל של האחים דבוש לאור השיפור הניכר בביצועיה

  קבוצת משקיעים בראשות יואב חרל"פ (מבעלי יבואנית הרכב כלמוביל), גל ארז ועופר עמיר מזרימים לחברת קליל של צורי דבוש כ-11 מיליון תמורת כ-21% מהמניות. ביצוע העסקה יחזק את המבנה הפיננסי של קליל, יגדיל את ההון העצמי ויאפשר את תשלום האג"ח. מניית קליל מזנקת כעת בבורסה של ת"א בכ-56%.

   

  קבוצת המשקיעים החליטה להשקיע בקבוצת קליל לאור השיפור בביצועי החברה ובמגמה החיובית בה היא נמצאת, כפי שהשתקף בדו"ח הרבעוני האחרון שהראה מעבר לרווח אחרי 20 רבעונים רצופים של הפסד.

   

  גם לאחר הקצאת המניות החדשה תישאר קבוצת דבוש בעלת השליטה בקבוצת קליל. לקבוצת המשקיעים לא תהא נציגות בדירקטוריון החברה.

   

  התוצאות הכספיות של קליל הצביעו על שינויים חיוביים בכל הפרמטרים ועל יישום תוכנית ההתייעלות שהופעלה בחודש מאי 2004 . הכנסות החברה הסתכמו

  ב-52.7 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2004  כמו כן, לחברת קליל עתודות קרקע לבנייה בשווי של כ 60 מיליון שקל ובימים אילו מתקיימים מגעים למימושם. החברה מעריכה, כי יאושרו כ-500 יחידות דיור לבנייה.

   

  תהליכי התייעלות

   

  במסגרת תהליכי ההתייעלות הפסיקה לאחרונה פעילות חברה-הבת קליל מוצרי אלומיניום, שתרמה את רוב הפסדיה של קליל בעבר. תהליך הסגירה גרם להפסד של 22.2 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2004. קליל מעריכה, שתהליך הפסקת הפעילות של החברה-הבת יושלם במחצית שנת 2005.

   

  צורי דבוש, ממייסדי חברת הטכנולוגיה אמבלייז (של אלי רייפמן) רכש את השליטה בחברה לפי שווי של כ-144 מיליון שקל, מידי חברת דיסקונט-השקעות במרץ 2001. מחיר ששיקף אז פרמייה של 63% על מחיר השוק. כיום נסחרת החברה לפי שווי שוק של 31 מיליוני שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים