שתף קטע נבחר

סקר: הרשת מסוכנת לילדים

הורים שימו לב: סקר חדש מגלה שכמעט רבע מהילדים הגולשים באינטרנט קיבלו הצעה מגונה. 40 אחוזים מסרו פרטים אישיים לזרים, ו-14 אחוז נפגשו עם אדם זר שהכירו ברשת

אם הילדים שלכם נוהגים לגלוש באינטרנט, כדאי שתתחילו לדאוג. או לפחות לגלות יותר עירנות, כי יש סיבות לדאגה.  סקר חדש שערך מכון "גיאוקרטוגרפיה" בהנהלת פרופ' אבי דגני וד"ר רינה דגני, עבור "כנס באר שבע לשלום הילד", מגלה נתונים מפחידים על מה שמתרחש ברשת האינטרנט.

 

400 הורים ו-500 ילדים ובני נוער בגילאי 9-17 השתתפו בסקר. בין הנתונים המדאיגים שמסרו: 40 אחוז מהילדים ציינו שהם מעבירים פרטים אישיים לזרים באינטרנט, ויותר מ-21 אחוז ציינו כי קרה שבמהלך הגלישה באינטרנט קיבלו הצעה מגונה.

 

14.5 אחוז מהילדים סיפרו שנפגשו עם אדם זר בעקבות היכרות באינטרנט. הנתונים המדאיגים הללו מחייבים את ההורים לגלות עירנות, דבר שלא קורה כיום: קרוב ל-50 אחוז מהילדים טענו שהוריהם כלל לא מעורבים בגלישה שלהם, ואין להם מושג מה הם עושים ברשת.

 

נתוני הסקר יוצגו בכנס שיערך בשבוע הבא באוניברסיטת בן גוריון. עוד עולה מהסקר כי 71 אחוז מהילדים ובני הנוער בישראל, עושים שימוש רב באינטרנט. כמעט 40 אחוז מחובבי הגלישה האלו מבלים 1-3 שעות באינטרנט מדי יום.

 

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר אתמול בתגובה לממצאים,

כי הגיע הזמן שמוסדות המדינה יתעוררו ויתחילו לפעול בצורה אינטנסיבית יותר כדי למנוע את הסכנות הקשות האורבות לילדים ברשת. "אם עד כה לימדנו את הילדים שלנו שלא לפתוח את דלת הבית לזרים, צריך כעת להזהיר את הילדים מהזרים שכבר מסתובבים בתוך הבית על מסך המחשב", אמר קדמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
21. אחוזים מהילדים קיבלו הצעה מגונה
מומלצים