שתף קטע נבחר

שרון יודיע: יובל דיסקין - ראש השב"כ הבא

דיסקין, בעבר סגן ראש השב"כ, יחליף במאי את אבי דיכטר ששימש חמש שנים בתפקידו. שרון העדיף את דיסקין על פני סגן ראש השב"כ הנוכחי - ע'. דיסקין, בשלהי שנות ה-40 לחייו, פיתח את תורת "הסיכול הממוקד" ושיפר את שיתוף הפעולה בין השב"כ וצה"ל בשטחים

ראש חדש לשירות הביטחון: ראש הממשלה, אריאל שרון, יודיע הבוקר (יום ה') על מינויו של יובל דיסקין לתפקיד ראש השב"כ הבא. דיסקין ייכנס לתפקידו במאי הקרוב. 

 

דיסקין, בשלהי שנות ה-40 לחייו, שימש בעבר כסגן ראש השב"כ, ויחליף את אבי דיכטר שיסיים חמש שנים בתפקיד. לאחר שנפגש לפגישות אישיות עם שני המועמדים החליט ראש הממשלה להעדיף את דיסקין על פניו של סגן ראש השב"כ הנוכחי, ע'.

 

ב-15 במאי יפרוש אבי דיכטר מתפקידו לאחר 29 שנים בשב"כ. זאת בהתאם לחוק שירות הביטחון הכללי החדש המגביל את כהונת ה"ראש" לקדנציה של חמש שנים. במערכת הביטחון היו בטוחים שדיכטר יישאר שנה נוספת בתפקידו ויסייע ביישומה של תוכנית ההתנתקות. רבים בשב"כ הרימו גבות לאחר שהתברר שראש הממשלה החליט שדיכטר יסיים את תפקידו בתום הקדנציה. אולם, מאידך, ייתכן שדיכטר סיים את תפקידו דווקא לאור היחסים הקרירים שלו עם ראש הממשלה וזאת לאור עמדתו של דיכטר לגבי תכנית ההתנתקות.

 

ע' נגד דסקין

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי דיכטר הציג בפני שרון שני מועמדים להחליפו - דיסקין ו-ע' - שני מועמדים מוערכים ובולטים בשירות. שני המועמדים נכנסו לשירות בתפקיד רכזי שטח בגדה וצמחו בהכשרה מסודרת ללא קיצורי דרך כקציני איסוף ברמות בכירות. שניהם צמחו בגדה עד לתפקיד ראש המרחב (אלוף הפיקוד של השב"כ) ובדרך יצאו גם ללימודים.

 

דיסקין ניהל במטה השירות את המחלקה העוסקת בתיאום ותכנון סיכול הטרור ועמד בראש האגף הערבי. כשהיה דיסקין סגן ראש השב"כ בתחילת האינתיפאדה הוא פיתח את נושא "הסיכול הממוקד" ואת הקשר עם הצבא - מה שהוסיף לא מעט ליוקרתו. דיסקין שימש כסגן ראש השב"כ משנת 2000 ועד קיץ 2003, אז יצא לתקופת לימודים. בין היתר הוא שימש גם כראש אגף ירושלים ומילא שורה של תפקידי מטה ושטח.

 

סגן ראש השב"כ הנוכחי והמועמד השני, ע' פעל בשטח ומאוחר יותר שימש כאחראי על ההדרכה בשירות. מאוחר יותר כיהן כראש האגף ללא ערבי - שם מתמקדים בטרור יהודי, סיכול ריגול וסינון ביטחוני. הוא צפוי לפרוש מתפקידו בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יובל דיסקין. הראש החדש
צילום: אלכס קולומוייסקי
דיכטר. פורש
צילום: אלכס קולומוייסקי
צילום: דן בלילטי
שרון. ראש חדש להתנתקות
צילום: דן בלילטי
מומלצים