שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גוני הטורקית תרכוש את חלקה של בגיר בגוני-פולגת
  קבוצת גוני, שבבעלות משפחת פאשה, תרכוש את חלקה של בגיר (פולגת) במפעל הבדים הטורקי; זאת לאחר שסירבה למכירת חלקה של פולגת לצד שלישי; ל-ynet נודע כי עובדי המפעל ביקשו מבית המשפט להוציא צו מניעה נגד מכירת המפעל הטורקי, מחשש לפגיעה בתשלום הפיצויים לעובדים שפוטרו מפולגת

  קבוצת גוני, השותפה הטורקית בגוני-פולגת, יצרנית בדים הטורקית מקבוצת פולגת, מממשת את זכות הסירוב ורוכש את חלקה של פולגת (בגיר) במפעל הבדים. 

   

  גוני-פולגת, שהוקמה לפני כ-4 שנים ביוזמת כלל תעשיות, הפסידה בשלוש השנים האחרונות יותר מ-30 מיליון דולר. עם כניסתו של צביקה בארינבוים

  לפולגת, הודיעה פולגת על כוונתה למכירת חלקה, העומד על 51% בשותפות הטורקית.

   

  מכירת מניות גוני-פולגת לצד שלישי היתה כפופה לזכות סירוב ראשון המוקנית לקבוצת גוני הטורקית. באותה עת היה נראה כי מצבה הכלכלי של קבוצת  גוני לא היה מאפשר לה להמשיך להחזיק במפעל. גוני, שבבעלות משפחת פאשה, נקלעה לסכסוך עם הבנק הטורקי אישבנק, אחד מהבנקים הגדולים בטורקיה, דבר שפגם במצבה הפיננסי.

   

  ב-30 בדצמבר 2004, חתמה בגיר (חברה בת של פולגת) על הסכם למכירת מלוא אחזקותיה בגוני-פולגת לחברה זרה, וזאת בתמורה לקבלת 50% מכל הסכומים שתפיק הרוכשת בשלוש השנים הקרובות מאחזקה במניות גוני פולגת, לרבות ממכירת מניותיה לצד שלישי, דמי ניהול וכל דרך אחרת.

   

  ב-7 בפברואר 2005, הגישה קבוצת גוני בקשה לצו מניעה לבית המשפט המחוזי בת"א. בצו מניעה, ביקשה הקבוצה הטורקית להורות לפולגת ולחברה שהיתה מיועדת לרכוש את חלקה בגוני-פולגת, שלא נקוט צעדים להמשך ביצוע העסקה. 

   

  כאמור, בסופו של דבר, קבוצת גוני תממש את זכות הסירוב, עם זאת הודיעה הקבוצה כי אינה גורעת מטענותיה המשפטיות כלפי פולגת.

   

  העובדים: בקשה לצו מניעה נגד המכירה

   

  בתוך כך, ביקשו עובדי פולגת היום (ה') מבית המשפט להוציא צו מניעה נגד מכירת החברה הטורקית, מחשש שמכירת החברה הטורקית ללא תמורה תפגע ביכולת החברה לשלם לעובדים פיצויי פיטורים. כך נודע ל-ynet. את העובדים מייצגת עורכת הדין גלילה הורנשטיין, שהגישה את הבקשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

   

  העובדים טוענים, כי ההחלטה למכור את החברה הטורקית נעשתה בלא התייעצות עם ועד העובדים. "המכירה לחברה זרה ללא הודעה והתייעצות עם העובדים נעשתה בניגוד לכללים שהתווה פסק דין של בית הדין לעבודה", כתבה הורנשטיין לבית המשפט. "ועד העובדים מבקש לנהל משא ומתן עם הנהלת החברה, כדי להניע אותם מנקיטת המכירה, שלטענתם ייתכן שיובילו את פולגת טקסטיל לקריסה וסגירה".

   

  "החברה הגישה בקשה להפחתת הון של כ-34 מיליון דולר", כותבת הורנשטיין "מדובר בהליך שעשוי להשאיר אותה עם הון עצמי שואף לאפס. נכון להיום, חסרים בקופת פולגת טקסטיל כ-6.16 מיליוני שקלים, ובקופת בגיר חסרים כ-1.5 מיליון שקלים נוספים בגין כספים להשלמת עתודת פיצויי הפיטורים המגיעים לעובדי פולגת. החברה חייבת לעובדיה 1.4 מיליון דולר בגין הפרשות לפיצויים, ובעלת המניות שלה נמצאת בהפסדים כבדים".

   

  "אופן ביצוע ההליך מעלה חשש כבד שלא טובת החברה עמדה לנגד ההנהלה", מוסיפה הורנשטיין.


  פורסם לראשונה 10/02/2005 11:29

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צביקה בארינבוים. יו"ר פולגת
  נציגת העובדים, עו"ד גלילה הורנשטיין: "המכירה עלולה לגרום לקריסת החברה"
  מומלצים