שתף קטע נבחר

הנסיך צ'רלס וקמילה מתחתנים

יורש העצר הבריטי הודיע שיינשא לבת זוגו בשנים האחרונות, קמילה פרקר-בואלס ב-8 באפריל. הבריטים, שסולדים מצ'רלס ורואים בקמילה כמי שגרמה למשבר בנישואיו עם הנסיכה דיאנה, דווקא נותרו קרירים בהתייחסם לחתונה: 32 אחוז תומכים, 29 מתנגדים ול-38 אחוז לא איכפת

סנסציה בממלכה: יורש העצר הבריטי, הנסיך צ'רלס ובת זוגו בשנים האחרונות, קמילה פרקר-בואלס, הודיעו היום (חמישי) באופן רשמי על כוונתם להינשא ב-8 באפריל בטירת ווינדזור. ההודעה נמסרה מטעם "קלארנס האוס", ארמונו הרשמי של הנסיך.

 

המלכה אליזבת, אמו של צ'רלס, הגיבה לידיעה בהודעה רשמית. "הנסיך מאדינבורו ואני שמחים מאוד שהנסיך מוויילס וגברת פרקר-בואלס יינשאו. מסרנו להם את איחולינו הלבביים לעתיד משותף", נכתב בהודעה. גם ראש ממשלת בריטניה הצטרף לאיחולים, ובירך את בני הזוג בהצלחה בשם כל הפרלמנט. בניו של צ'רלס, הנסיכים וויליאם והארי אמרו שהם "מאושרים" שאביהם מתחתן עם קמילה.

 

על פי ההודעה הרשמית, קמילה תישא לאחר החתונה בתואר הדוכסית מקורנוול, פועל יוצא של תוארו האחר של צ'רלס כדוכס מקורנוול. ואולם אם יוכתר צ'רלס למלך ביום מן הימים, לא תישא קמילה את התואר מלכה כי אם "הנסיכה בת הלוויה".

 

"האישה האחרת"

 

צ'רלס (56) הכיר את פרקר-בואלס (58) במשחק פולו ב-1970. רבות דובר על היחסים הקרובים ביניהם, שנמשכו במשך שנים, גם אחרי שצ'רלס נשא את דיאנה לאישה ב-1981. הדעה הרווחת היא שיחסים אלה היו בין הסיבות העיקריות למשבר ביחסיהם של צ'רלס ודיאנה בשנות נישואיהם האחרונות.  

 

צילום: רויטרס

דיאנה האשימה לא אחת את פרקר-בואלס בהתפרקות נישואיה.

"היו שלושה אנשים בנישואים האלה, אז היה קצת צפוף", אמרה דיאנה בראיון טלוויזיה בשנת 1995. מעולם לא התקבל לכך אישור רשמי אולם רבים מעריכים שקמילה הייתה האישה האחרת המדוברת.

 

כשנה לפני כן הודה הנסיך צ'רלס ליוצרי סרט תעודה שאכן בגד באשתו, אבל הדגיש שזה קרה רק אחרי שנישואיהם היו "הרוסים ללא תקנה".

 

בקלטות שפורסמו לאחרונה נחשף כי הבגידה של צ'רלס הובילה גם את דיאנה לזרועותיהם של גברים אחרים, כך על פי הודאתה לפחות.

 

לבריטים לא ממש איכפת

 

צ'רלס ודיאנה התגרשו רשמית ב-1996. דיאנה נהרגה בתאונת דרכים בפאריס שנה לאחר מכן. בתקופה שאחרי מותה של דיאנה נמנע צ'רלס מלהבליט את יחסיו עם קמילה, אולם בשנים האחרונות החלו השניים להופיע בפומבי באירועים ממלכתיים ורשמיים, כדי להרגיל את הציבור לעובדת היותם בני זוג. עם זאת, ברוב האירועים הם לא ישבו זה לצד זה משום שקמילה אינה מחזיקה בתואר רשמי כלשהו. בשנים האחרונות מתגוררת קמילה ב"קלארנס האוס", מעונו הרשמי שבמרכז לונדון, ודווח כי השניים חולקים חדרים.

 

סוגיית נישואיהם של השניים נותרה רגישה משום שקמילה היא גרושה, אבל בעלה לשעבר אנדרו, קצין צבא בדימוס ממנו נפרדה ב-1995 - עדיין בחיים. אנגליקנים רבים מתנגדים לנישואים בין יורש העצר, שיהיה בעתיד ראש הכנסיה האנגליקנית, לבין אישה גרושה. עם זאת, עמדתה הרשמית של הכנסיה היא נייטרלית, והארכיבישוף הקודם שלה ג'ורג' קרי אף עודד בעבר את השניים להינשא.

 

מסקר שבוצע ביוני שעבר בבריטניה עולה כי בקרב הציבור יש יותר תומכים ממתנגדים לנישואיהם של צ'רלס וקמילה, למרות שהסוגיה אינה מדירה שינה מעיניהם. 32 אחוז השיבו שיתמכו במהלך, 29 אמרו שיתנגדו ול-38 פשוט לא היה אכפת.


פורסם לראשונה 10/02/2005 11:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צ'רלס וקמילה. עוד אין תאריך רשמי
צילום: רויטרס
הסיבה למשבר בנישואים. הנסיכה דיאנה
צילום: איי פי
מומלצים