שתף קטע נבחר

אלנקווה: בלומנטל קורבן לרדיפת הפרסום שלי

פעיל הליכוד מיכאל אלנקווה, העיד בבית המשפט כי שילם בעצמו למלון סיטי-טאוור עבור חדרים שהקצו לפעילי ליכוד, בכסף שנתן לו נהגה של ח"כ בלומנטל, כי לא היו ברשותו אמצעי התשלום הנדרשים. לדבריו, הוא אף החזיר לנהג את הכסף, אך זה לא טרח להעבירו לבלומנטל

"המטרה שלי היתה להתפרסם ולהתבלט". כך העיד הבוקר (יום א') פעיל הליכוד מיכאל אלנקווה, בבית משפט השלום בתל אביב. אלנקווה נאשם יחד ח"כ נעמי בלומנטל בפרשת שוחד הבחירות בליכוד, פרשת "סיטי טוואר".

 

בעדותו סיפר אלנקווה כיצד הצטרף לליכוד חודש לפני פיצוץ הפרשה, במטרה להתפרסם ולהתבלט. "כל הזמן נתתי ונתתי, ופתאום הרגשתי שאולי אני פראייר. המטרה שלי הייתה להתפרסם ולהתבלט, אני מודה".

 

במהלך הדיון רעד קולו של אלנקווה ודמעות נקוו בעיניו. הוא תמך בגרסתה של בלומנטל, לפיה הוא אמור היה לשלם עבור חדרים במלון שרתון סיטי טאוור ברמת גן לפעילי הליכוד. במהלך עדותו סיפר אלנקווה כי בשל מצבו הכלכלי הקשה לא היו ברשותו המחאות או כרטיסי אשראי, וכי הוא התכוון לשלם עבור חדרי המלון במזומן, בכסף שקיבל כהלוואה מבן משפחתו. אך במלון דרשו את הכסף מראש ולכן הוא התקשר לנהגה של הח"כית, אבי אוסקי, וביקש ממנו כי ישלם עבור המלון כדי לשריין את החדרים, תוך הבטחה שיחזיר לו את הכסף כאשר יגיע לאזור המרכז ויפגוש אותו.

 

אלנקווה הוסיף, שלאחר מספר ימים הוא אכן החזיר לאוסקי את הכסף, אך לא ידע שאוסקי לא העביר אותו לבלומנטל.

 

 לדבריו, הוא פגש את בלומנטל לראשונה בבית קפה בחדרה, שם הבטיח לה כי ישלם עבור החדרים במלון. עדותו של אלנקווה עומדת בסתירה לזו של אוסקי, שטען בבית המשפט, כי באותה פגישה "סוכם שהח"כית תשלם עבור חדרים, כ-15 במספר, אם אינני טועה, במלון סיטי טאוור". לדברי אוסקי, "נעמי אמרה לי שאמתין לה מספר דקות, מכיוון שהיא הולכת למשוך מהכספומט את סכום הכסף הנדרש, כ-12 אלף שקל, ממספר חשבונות, כי היא לא הייתה יכולה למשוך מחשבון אחד. אחרי מספר דקות היא חזרה לרכב, מסרה לי את 12 אלף השקלים, עם הוראות מפורטות למי לגשת, לאן לגשת, על שם מי להוציא את הקבלה, שבעצם יצאה על שם בתה החורגת, מירי פדידה. ולא לנסוע ברכב הממשלתי אלא לנסוע ברכבה הפרטי".

 

אלנקווה הוסיף בבית המשפט, כי הוא מתנצל בפני בלומנטל על שנפלה קורבן לרדיפת הפרסום שלו. לדבריו, הוא כבר ראה את עצמו מככב בכתבות סוף השבוע בעיתונים.

 

השופטת רחל גרינברג, אמרה לאלנקווה, שלמעשה מה שהוא אומר, זה שאוסקי גנב את הכסף. על כך אמר אלנקווה, כי אוסקי אמר לו שהוא שכח להחזיר את הכסף ולא נעים לו, והוא חושש כי עכשיו הוא יפוטר מעבודתו והוא לא יכול להרשות זאת עצמו, כיוון שיש לו שני ילדים קטנים. הוא הוסיף, כי למרות שאוסקי היה רק הנהג של בלומנטל, הוא התנהג כעוזר בכיר שלה. "אוסקי אמר לי שהוא שכח להחזיר את הכסף ושהוא יחזיר אותו, אבל במהלך חמישה ימים הוא לא עשה זאת", הסביר.

 

בדצמבר 2003 הוגש נגד בלומנטל כתב אישום, בו נטען כי היא סיכמה עם אלנקווה, כי תממן אירוע לחברי המרכז במלון, במהלכו יפעל אלנקווה לבחירתה בבחירות הפנימיות בליכוד. העבירות בהן הואשמה: שחיתות, שוחד בחירות, שיבוש מהלכי משפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אלנקווה. תומך בגרסת הח"כית
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אוסקי. קיבל את הכסף חזרה?
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
בלומנטל. זכתה להתנצלות
צילום: אבי כהן
מומלצים