שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד ההגנה הבריטי יחשוף עדויות על עב"מים

  המשרד יפתח את תיקי העדויות באשר לאתרים בהם נצפו עצמים בלתי מזוהים, זאת בעקבות דרישה לפי חוק חופש המידע שהגיש העיתון "פייננשל טיימס"

  ה"פיייננשל טיימס" מדווח כי משרד ההגנה הבריטי יפתח את תיקי העדויות באשר לאתרים בהם נצפו עצמים בלתי מזוהים, זאת בעקבות דרישה לפי חוק חופש המידע שהגיש העיתון עצמו. בזמן האחרון נרשמו ברחבי האי הבריטי מספר דיווחים משונים.

   

  מכתב ממינהלת חיל האוויר במשרד ההגנה מסביר כי המשרד בוחן כל עדות על תצפית בעב"מים, "בעיקר כדי לבחון מה באמת היה העצם שנצפה והאם יש לכך השלכה בטחונית. רק מעט עדויות בשנים האחרונות הניבו חקירה נוספת ואף אחת מהן לא חשפה כל עדות לאיום".

   

  אולם, במעין עידוד לתומכי תיאוריות הקונספירציה, המכתב שנשלח ממשרד ההגנה לפייננשל טיימס אומר כי המשרד "נשאר בראש פתוח לחלוטין באשר לדבר קיומם של יצורים חיים חוץ ארציים". הגישה עשויה להסביר מדוע לא תוחם תמיד את עבודתו על חוצנים לתעוד העדויות. בשנת 1950 הוקמה קבוצת עבודה בידי משרד ההגנה "כדי לחקור את תופעת הצלחות המעופפות". בוועדה השתתפו מומחים טכנולוגיים ואנשי מודיעין.

   

   

   

  המכתב לא מתאר פרטים על תגובת אנשי המודיעין לדו"ח אודות החוצנים. העדיפו להשאיר רוחות רפאים אלה לתועלת בריטניה במלחמה הקרה. המכתב מוסר כי הועדה החליטה שהשותפות הזו צריכה להתפרק. הממשלה גם סירבה ב-1978 לתמוך בנסיון של המשלחת הגרנדית לאו"ם להקים קבוצת עבודה בינלאומית שתעריך את הדיווחים על עב"מים.

   

  בסך הכל, אין כאן שום חדש, העובדה כי הם כותבים את מה שהעבמולוגים אומרים, עדיין לא אומרת שהם מסכימים איתם. שנית, העדויות מתארות דיווחים, שבסופו של דבר רבים מהם התבררו כקונבציונליים. ושלישית – אין מדענים רבים הכופרים בקיומם של יצורים חיים מחוץ לכדור הארץ, שכן כדור הארץ אינו מיוחד ביקום, אלא שהמרחקים בין הכוכבים הם כאלה שטיסה ביניהם בלתי אפשרית, גם אם יהיה שיפור טכנולוגי ניכר.

   

  אבי בליזובסקי הוא עורך אתר הידען

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים