שתף קטע נבחר

שרון: שכרנו חברת אבטחה כדי להגן על הקבר של לילי

בישיבת הסיעה הודיע ראש הממשלה על עלייה באיומים להשחית את הקבר או להעבירו למקום אחר. על מכתבי האיום שקיבלו שריו: "אני מתבייש להקריא מחמת הגסות, צריך לעקור זאת מהשורש". ציין כי הנחה את גורמי האכיפה להציג בתוך שבועיים שורת צעדים

אין גבול לנבזיות: בהמשך לאיומים על שרים וחברי כנסת, מגייסים קיצונים בימין גם את השכול הפרטי של ראש הממשלה למאבקם.  

 

בישיבת סיעת הליכוד אמר שרון כי המשפחה נאלצה לשכור חברת אבטחה פרטית כדי להגן על קבר רעייתו המנוחה לילי, בעקבות איומים "להשחיתו או להעבירו למקום אחר".

 

בתקופה האחרונה, בישר ראש הממשלה, אף התרבו הדיבורים מקרב גורמים קיצוניים על כך שיש כוונה לפגוע בקבר. "אני רואה את הכרוזים האלה, כולם מכירים את הכרוז על לילי והקבר. אנחנו, המשפחה, מאבטחים שם".

 

בימים האחרונים התקבלו איומים על אישי ציבור רבים. לשר מאיר שטרית, שאמון מטעם הממשלה על קידום החקיקה בנושא ההתנתקות, נכתב כי בתו נפטרה מסרטן בגלל תוכנית הנסיגה מעזה.

 

גם שר הביטחון שאול מופז קיבל מכתב איומים על חייו ועל חיי משפחתו. "אסור לנו בשום פנים ואופן לתת לקומץ קיצונים להלך אימים על ההחלטות הדמוקרטיות של ממשלת ישראל וכנסת ישראל", אמר היום מופז בכנס באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. "אני סבור שכל מה שקשור בסוגיית האלימות והסרבנות, אין לו מקום במדינה".  

 

שרון תקף בחריפות את האיומים שמקבלים שריו: "לו הם היו בידיי כעת, הייתי מתבייש להקריאם מפאת מידת הגסות שבהם. דברים הכי נוראיים עליהם, על נשותיהם, על בנותיהם, ואני חושב שהדבר הזה לא יכול להמשך. הטלתי על משרד המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה והשר לביטחון פנים להציג בישיבת הממשלה בעוד שבועיים את הצעדים שיינקטו כדי לעצור את הטירוף".

 

"יש כאלה היראים מלחצים", אמר שרון. "היתה לי שיחה עם ח"כ אחד שתיאר בפניי את האיומים והטלפונים שהוא מקבל. מטרידים ומאיימים ללא הרף. בעיניי, כל המערכת הזאת שנכנסה לשיטה של איומים זה דבר חמור ביותר ויש לעקור את זה מהשורש. אני מקווה שאוכל להתפנות קצת מהדברים ואני אטפל בזה. הכניעה לאיומים, למי שמוכן להיות תחת איומים, זה לא פחות חמור מהאיומים עצמם. שאף אחד לא יבוא בטענות כשחלק מהסיעה פועל בניגוד להחלטת הסיעה והכנסת".

 

השר שמעון פרס, המשנה לרה"מ, התייחס אף הוא לאיומים ולהסתה: "אסור ליפול קורבן להיסטריה של קרע באומה ומלחמת אחים. בשם ההסיטריה הזאת, מנסים למנוע סיכוי לשלום. אני לא רואה סכנה של מלחמת אחים. אין קרע בעם. יש חילוקי דעות. משאל לא ישנה את זה", כך אמר בישיבת סיעת העבודה.

 

"היום, אלה שדוגלים בארץ ישראל השלמה הם במיעוט", הוסיף פרס. "לא צריך להראות שום סימנים של פאניקה. בעניין האלימות, צריך לומר שני דברים: מערכת המשפט צריכה לשים גבול, ולקבוע איפה נגמר חופש הדיבור ואיפה מתחילה ההסתה. כמו כן, צריך לחזק את הצבא והמשטרה כדי למנוע את זה. אין לחסוך בתקציבים". 

 

ראש הממשלה שרון התבטא גם בנושאים המדיניים: "אני מדבר עם הערבים בצורה ברורה, תוכנית ההתנתקות תבוצע, אם תוך כדי משא ומתן איתם - אני מעדיף זאת, אך הבהרתי כי אם יימשך טרור, ולא יינקטו כל הצעדים המאפשרים כניסה למפת הדרכים, לא יקרה פה כלום. מה הם עשו? הם פרסו כוחות. האם הם פעילים? יש לנו הערות על כך בנושא הזה. הם פיטרו קבוצה גדולה מהפיקוד הבכיר. האם זה מספק את דעתנו? לא. אבל זה לא נעשה בעבר.

 

"לגבי חבורת המגורשים (מכנסיית המולד), קיימנו שורה של פגישות. כל נושא המגורשים הוא על תנאי. אם הכל יהיה שקט ורגוע, אז הם יהיו כמו המבוקשים. אם לא, יינקטו נגדם צעדים".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
שרון פוקד את קבר רעייתו
צילום: דני סלומון
צילום: אחיה ראב"ד
מהלכים אימים. מופז
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רויטרס
לא להיכנס לפאניקה. פרס
צילום: רויטרס
מומלצים