שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שרון: ההתנתקות תחזק את אחיזתנו בגדה

  ראש הממשלה ענה לשאלות כתבים זרים במפגש השנתי בירושלים והתייחס לאיומים ולהפגנות הימין: "אסור לגלות סובלנות לאיומים הללו. מעולם לא נכנעתי לאיומים, ולא אכנע עכשיו. הממשלה תנקוט בכל האמצעים כדי להבטיח מקסימום ביטחון"

  "גושי ההתיישבות, שמיושבים בעיקר על ידי יהודים, יהיו חלק מהמדינה היהודית בעתיד". כך אמר הערב (יום ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, שנפגש עם כתבים זרים בישראל.

   

  "אני לא חושב שעשינו פשרה בלי לקבל דבר בתמורה", הסביר שרון. "להיפך, אני חושב שבהסכם ביני לנשיא בוש השגנו הישגים אדירים שישראל לא השיגה מעולם מאז הקמתה, כמו סוגיית הפליטים הפלסטינים שיוכלו לחזור רק למדינה פלסטינית. הסוגיה של  הזכות להגנה עצמית, הנקודה שאף אחד לא יוכל לכפות תוכנית מדינית על ישראל והתוכנית היחידה שתהיה בעתיד היא מפת הדרכים. כרגע אנחנו עדיין לא במפת הדרכים, אנחנו בשלב אחד לפניה".

   

  שרון אמר בפתח הדברים: "מאז שנפגשנו בפעם האחרונה ישראל עברה הרבה מכשולים והשיגה הישגים. אנחנו עומדים בצומת בדרך לשלום, אנחנו בתקופה מעניינת – תקופת תקווה, תקופה שמציגה הזדמנויות חדשות ויציבות".

   

  כשנשאל על ביטחונו האישי, השיב ראש הממשלה: "הביטחון האישי שלי לא מעניין אותי ולא משפיע עליי ועל תוכניותיי. אני נחוש לבצע את תוכניות הממשלה. מה שמטריד אותי זה לא לעכב את התוכניות. עם זאת, חלק מהאיומים הם בלתי נסבלים. אני מעולם לא נכנעתי ולא אכנע, והממשלה תעשה את כל הצעדים כדי להבטיח את הביטחון. אנחנו נדון בנושא האיומים".

   

  לשאלות שהוצגו בעניין ההתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, אמר: "השאלה המרמזת כי ישראל היא שחיסלה את אל-חרירי – אין מה לענות עליה", ובפעם השנייה השיב, כי עדיין לא ברור מי חיסל את האיש.

   

  עם זאת, לא האשים שרון את סוריה בחיסול: "אין צורך להתייחס למה שקורה בלבנון. לבנון תחת שליטה מלאה של סוריה וזה מוכיח שצריך להיות מאוד זהירים בצעדים לעבר השלום".

   

  בנושא עסקת הטילים בין סוריהי לרוסיה הבהיר ראש הממשלה את חוסר שביעותה של ישראל מהעסקה.

   

  שרון הבהיר כי ישראל מעוניינת מאוד בכך שהנסיגה מעזה תהיה מתואמת עם הפלסטינים. בשלב זה התבלבל ראש הממשלה ואמר: "אני רוצה שתוכנית ההתנתקות תבוצע בשקט, לכן התחלנו לתאם את היציאה מלבנון", או אז עלה צחוק מהקהל ועוזריו של שרון העירו לו כי טעה. "מה אמרתי?", שאל את הסובבים אותו, וקיבל תשובה: "אמרת לבנון במקום עזה". אז אמר שרון: "את זה כבר עשינו, אני לא מכיר תוכניות של אף ישראלי שרוצה לחזור לשם", והצחוק נמשך.

   

  לבסוף נשאל על ידי כתב ה"ניו יורק טיימס" בישראל, האם לאור התנהלותו של שר החוץ בכוונתו של שרון לפטרו. ראש הממשלה השיב: "במדינה הזאת לא מפטרים כל יום, מפטרים רק מדי פעם. סילבן שלום הוא שר טוב שמייצג את מדיניות הממשלה. משאל עם הוא לא מדיניות הממשלה".


  פורסם לראשונה 15/02/2005 18:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים