שתף קטע נבחר

הנהג שפגע במאמן הכדורגל הורשע בגרימת מוות

נהג המונית יצחק בראנץ, שפגע במאמן הכדורגל לשעבר שמואל פרלמן בנתניה, הורשע בבית המשפט לתעבורה. השופט קבע: "יש קשר סיבתי בין התאונה למוות. אם אקבל את גרסת הסניגור אזי כמעט רק בעלי פרופיל 97 ומעלה יהיו רשאים לחצות כבישים"

בית משפט לתעבורה בנתניה הרשיע היום (ד') את נהג המונית יצחק בראנץ בגרימת מותו ברשלנות של מאמן הכדורגל שמואל פרלמן ז"ל, שנהרג בתאונת דרכים בשנת 2003 בנתניה.

 

פרלמן (77), מאמנה האגדי של קבוצת מכבי נתניה, הלך לתומו בשעות הערב בספטמבר אותה שנה עם אשתו, ציפורה, כשהם שלובי זרוע. בעת חציית הכביש פגעה בהם מונית. בני הזוג נפצעו ולאחר שלושה שבועות נפטר פרלמן בבית החולים.

 

נגד בראנץ, נהג המונית, הוגש כתב אישום בבית משפט לתעבורה בנתניה. האישומים כללו עבירות של גרימת מוות בנהיגה רשלנית ונהיגה בקלות ראש, שגרמה לתאונה בה נחבל אדם. 

 

על פי כתב האישום, הוא נהג ברחוב שמואל הנציב מכיוון צפון לדרום והתקרב להצטלבות עם רחוב סלומון. באותה עת הלכו בני הזוג על המדרכה השמאלית, ירדו ממנה והחלו לחצות את הכביש. בראנץ פגע עם חזית המונית בבני הזוג והם נפצעו. פרלמן נחבל בחזה ואיבד את הכרתו, ובהמשך, כאמור, נפטר מפצעיו. 

 

בבית המשפט כפר בראנץ במיוחס לו וטען כי בני הזוג ירדו לכביש באופן מפתיע. השופט דחה גם את טענות סניגורו של בראנץ, לפיהן מצבו הבריאותי של פרלמן היה קשה וסופני עוד לפני התאונה, כיוון שהוא סבל ממחלות לב, ולא נותר לו זמן רב לחיות. בראנץ הסביר, כי אין קשר סיבתי בין התאונה למוות. 

 

לאחר שמיעת העדויות הרשיע השופט יהושע הלוי את בראנץ במיוחס לו. השופט קבע כי אין מדובר בהפתעה שנפלה על בראנץ ויש לו אחריות לתאונה. "אני קובע כי אין המדובר בלילה, הנאשם נסע מעל המהירות המותרת והנאשם ראה את הזוג בירידתם לכביש. הם לא קפצו, הוא ראה את החציה כבר ממרחק רב. הוא הבחין בהם עוד ממרחק, אין כאן הפתעה, ולמרות זאת אין כאן תגובה ואין כאן נקיטה בשום אמצעי על מנת להזהר, ולא על מנת להזהיר ולא על מנת למנוע תאונה. אילו היה פועל כנדרש, היה מגיב בזמן והיה מונע את התאונה", קבע השופט.  

 

"אני קובע כי יש קשר סיבתי בין התאונה למוות. המנוח אושפז בבית החולים בגלל השברים שנגרמו בתאונה ומצבו הורע והידרדר בבית החולים. אם אקבל את גרסת הסניגור אזי כמעט רק בעלי פרופיל 97 ומעלה יהיו רשאים לחצות כבישים ורק את הנהגים שיפגעו בכאלה בריאים וגיבורים ויגרמו למותם יהיה ניתן להאשים בגרימת מוות. למצב כזה לא ניתן להסכים", סיכם השופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפצע בתאונה ומת מפצעיו (אילוסטרציה)
מומלצים