שתף קטע נבחר

הרכבת משנה את המבנה הארגוני שלה

חברת הרכבת מקימה שתי חטיבות מינהליות חדשות, שאחת מהן תהיה אחראית על תוכניות הפיתוח שלה והשנייה על היזמות העסקית שהיא מבצעת; השינויים אמורים להתבצע בשנה הקרובה, בלא פיטורי עובדים או גיוס עובדים חדשים

דירקטוריון והנהלת חברת רכבת ישראל החליטו לשנות את המבנה הארגוני-ניהולי של החברה.

 

במסגרת התוכנית, יוקמו בחברה שתי חטיבות מינהליות חדשות. פעילות התיכנון והפיתוח העתידית של החברה, המתבצעת כיום במסגרת חטיבת התשתיות, תופרד מחטיבת התשתיות ותרוכז במנהלת חדשה, שתיקרא "חטיבת פרויקט החומש". החטיבה תהיה אחראית תהייה אחראית על תכנון התשתיות, המסילות והגשרים החדשים שהרכבת מתכננת, ועל ביצוע פרוייקט חישמול הרכבת ופרוייקטים חדשניים אחרים.

 

בנוסף, תקים הרכבת חטיבת סחר ונכסים, שתעסוק במסחר, בייזום, ביצירת שיתופי פעולה כלכליים עם חברות אחרות ובהשכרת נכסי חברת הרכבת, במטרה למקסם את הכנסותיה.

 

השינויים המבניים לא יהיו כרוכים בפרישת עובדים מחברת הרכבת או בגיוס עובדים ומנהלים חדשים. השינויים יתבצעו בשנה הקרובה.

 

"שינוי המבנה הארגוני שהרכבת עוברת בימים אלה יאפשר לה לעמוד במשימות הלאומיות והכלכליות העומדות לפניה", אומר יו"ר דירקטוריון הרכבת, משה ליאון. "הרכבת שואפת להתנהל כגוף עסקי הפועל לפי קריטריונים כלכליים ולהגביר את איכות השרות. המבנה החדש יאפשר לה לישם את תוכניותיה החדשות בצורה יעילה תוך עמידה בלוחות זמנים ובקרה שוטפת".

 

הנהלת הרכבת פיתחה את תוכנית המבנה הארגוני בעקבות המלצותיה של חברת 'קו פרוייקט' יועצים לניהול. החברה תלווה גם את יישומם של השינויים בשטח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל: שינויים במבנה ההנהלה
צילום: גילי סופר
מומלצים