שתף קטע נבחר

המשטרה עצרה מפגיני ימין שניסו לחסום כבישים

בשעה שחברי הכנסת הצביעו על חוק ההתנתקות ("פינוי פיצוי") יצאו לכבישים עשרות מפגיני ימין, וחסמו לזמן קצר את כביש מספר 4 ליד אוניברסיטת בר-אילן. במקום נוצר עומס תנועה. מפגינים הבעירו צמיגים גם בצומת גלילות ובכפר אדומים בדרך לים המלח. המשטרה עצרה תשעה חשודים ופתחה את הכבישים לתנועה

בכנסת מצביעים ובכבישים מפגינים: בעוד שבכנסת מצביעים על חוק "פינוי פיצוי", יצאו הערב (רביעי) עשרות מפגינים והפריעו לתנועה בכביש הכניסה לירושלים באזור גינות סחרוב, וכן בכביש מספר 4 ליד אוניברסיטת בר-אילן.

 

ליד צומת בר אילן חסמו המפגינים את הנתיב מצפון לדרום, ובמקום נגרם עומס תנועה. שוטרים שנכחו במקום התעמתו עם המפגינים ואז נגרם עומס תנועה גם בנתיב הנגדי - בגלל סקרנים. המפגינים גם הבעירו כמה צמיגים על הכביש ורק כעבור כמה דקות הצליחו השוטרים להזיז אותם הצידה ולאפשר את מעבר המכוניות במקום. תשעה מפגינים - שלושה מהם נערים - נעצרו בתקרית, והובאו לחקירה במשטרת גלילות. 

 

המשטרה דיווחה כי גם בכביש ירושלים-תל-אביב סמוך למוצא, הוצתו מספר צמיגים. מעדויות נהגים עולה כי רכב ובו מספר צעירים עצר בצד הדרך, הצעירים הוציאו את הצמיגים, הבעירו אותם ונמלטו ברכבם. הצמיגים הוסטו לצד הדרך והתנועה הוסדרה. המשטרה פתחה בסריקות אחר הרכב ובו החשודים.

 

מוקדם יותר עיכבה המשטרה לחקירה ארבעה נערים שהגיעו לצומת כפר אדומים, שעל כביש ים המלח, במטרה לחסום את הצומת ולהבעיר צמיגים. ברשות הנערים לא נמצאו מסמכים מזהים. מפגינים ניסו לחסום את צומת גלילות שבכביש החוף והבעירו במקום צמיגים. המשטרה עצרה חמישה חשודים. הצמיגים הורחקו מהכביש, שנפתח לתנועה.

 

עוד כ-20 פעילי ימין הפגינו בצומת הרא"ה, הסמוך לחדרה. הם לא הפריעו לתנועה. אלמונים הבעירו צמיגים גם סמוך למחלף חבצלת שבכביש החוף, ונמלטו. במקום נוצרה הפרעה לתנועת המכוניות לכיוון דרום.

 

מאות פעילים הפגינו שלשום אחר הצהריים בצמתים ברחבי הארץ, תוך שהם מבעירים צמיגים. בהפגנות נעצרו 50 מפגינים, 39 מהם בירושלים. שני מפגינים ועשרה שוטרים נפצעו באורח קל באירועים. 

 

מועצת יש"ע מיהרה להכחיש כל מעורבות באירועים הללו. במשטרה מתקשים לשים את האצבע על המארגנים הרשמיים של ההפגנות, שהיו מתוזמנות היטב והתקיימו ללא אישור או בקשה מוקדמת. "ייתכן שמדובר בגוף אחד וייתכן שבכמה", אמר ל-ynet ניצב-משנה קובי כהן, ראש מחלקת מבצעים באגף המבצעים. הוא הוסיף כי להערכת המשטרה, אין מדובר באירוע חריג, אלא בהפרות סדר שיחזרו על עצמן, ואף יתגברו.  

 

בההפגנות השתתפו, בין היתר, המטה למען גוש קטיף, מטה הרובע היהודי ופעילי ימין קיצוניים. בו-זמנית התקיימו הפגנות בכניסה לירושלים, בקסטל, בכביש גהה, בצומת אשדוד ואפילו בצומת גולני ובכניסה לבית-שאן. לטענת המפגינים, מדובר בחלק מסדרת פעולות בקריאה למחאה אזרחית בלתי אלימה נגד "שלטון אלים ודיקטטורי הפועל נגד תכלית קיומו של העם היהודי ושל הציונות".


פורסם לראשונה 16/02/2005 18:00

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הפגנת הימין. ארכיון
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
מחאה נגד ההתנתקות
צילום: רויטרס
מומלצים