שתף קטע נבחר

חדש ב-ynet: קל יותר להגיב, נעים יותר לקרוא

ynet היה האתר הגדול הראשון בארץ שאיפשר לגולשים להביע את עמדתם על כל ידיעה. מהר מאוד הפכו התגובות לאחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של תוכן באינטרנט. היום ynet עושה את הצעד הבא, ומשיק סדרה של חידושים שישפרו עוד יותר את תצוגת התגובות וגם את תהליך העיון בהן

גולשים וגולשות יקרים

 

ynet משיק היום סדרת שיפורים בתצוגה ובתהליך הפרסום של תגובות לכתבות באתר.

 

ynet היה האתר הגדול הראשון בארץ, שכבר עם השקתו, לפני כמעט חמש שנים, איפשר לגולשים להביע את עמדתם על כל מאמר, כתבה או ידיעה - מרגע פרסומם, ולחולל בכך דיון ציבורי. החידוש הזה הפך מהר מאוד למעין 'סטנדרט' לפרסום כתבות גם באתרים רבים אחרים ברשת, אבל זוהה בעיקר כאחד המאפיינים המובהקים ביותר של ynet עד היום.

 

בחודשים האחרונים - בעידודם של גולשים רבים שכתבו, הציעו וביקשו - חיפשנו דרכים לייעל ולזרז את העיון בתגובות הרבות לכתבות, ולשפר את התצוגה שלהן באתר. תהליך הפיתוח היה ממושך, וכלל דיונים רבים על חשיבות התגובות ברשת, עשרות סקיצות ו"פיילוטים", ושעות מתכנתים רבות.

 

את תוצאות התהליך הזה תוכלו להרגיש מהיום בכל כתבה וידיעה באתר. לנוחותכם, הנה מקבץ הסברים קצרים אודות השיפורים והחידושים ב"טוקבקים":

 

  • פתיחה קלה

 

מהיום תיפתח כל תגובה לכתבה מתחת לכותרתה (ולא בחלון חדש, כפי שנהוג היה עד כה). לחיצה על כותרת התגובה תפתח אותה לקריאה באותו מיקום עצמו, בדומה להודעה בפורום.

 

  • תגובות מומלצות

 

מהיום תוכלו גם "להמליץ"או "לסמן" למען גולשים אחרים תגובות שבעיניכם "חייבים לקרוא".

לתכונה חדשה זו יש חשיבות רבה, שכן לעיתים קל לפספס תגובה מעניינת וחשובה בין מאות התגובות לכל כתבה. 

איך "ממליצים"?

מתחת לכל תגובה (בצורתה הפתוחה) מופיע המשפט "להמלצה על תגובה זו לחצו כאן". אם תבחרו ללחוץ על הקישורית, תיכלל המלצתכם בשקלול הכללי של המלצות הגולשים האחרים, שיציג בכל נקודת זמן חמישה אחוזים מכלל התגובות, שקיבלו את מספר ההמלצות הגבוה ביותר, בצורה מודגשת, ובצבע אדום (ראו תמונה בצד).

 

  • קריאה והדפסה של כל התגובות

 

מהיום תוכלו לעיין ולקרוא בבת אחת בכל התגובות, כשהן במצב "פתוח". במצב זה ניתן גם להדפיס בנוחות את כל התגובות לכתבה מסוימת. 

איך עושים את זה?

לצד החיווי "לכתבה זו התפרסמו XX תגובות", מופיע מהיום לינק חדש: "לקריאת כל התגובות". לחיצה על קישור זה תזניק חלון חדש, שיציג את כל התגובות לכתבה כשהן פתוחות.

לנוחותכם, בכתבות שצמודות להן תגובות רבות יופיעו בכל עמוד 30 תגובות "פתוחות", וניתן יהיה "לדפדף" בעמודים הבאים באמצעות לחיצה על "העמוד הבא".

 

  • תגובות "בעד" ותגובות "נגד"

 

מהיום תוכלו להגדיר מראש את מהות התגובה שברצונכם לכתוב. מתחת לטורים האישיים, וגם מתחת לכתבות שיציגו עמדה מסוימת שראויה לדיון ציבורי, תינתן לגולשים האופציה לכתוב תגובות נגד העמדה או בעדה. תגובות אלה יופיעו באתר בשני טורים מקבילים, שיציגו גם באופן גרפי אם רוב הקוראים אכן מסכימים עם עמדת הכותב, או מתנגדים לה.

 

אופציה זו, המכונה גם Debate, תופיע מתחת לכל המאמרים והטורים האישיים באתר. גולשים שירצו להגיב למאמר יתבקשו לסמן את עמדתם מראש בטופס "שלח תגובה" - בעד או נגד עמדת הכותב

 

  • איפה אי אפשר "להמליץ" על תגובה?

השיפורים בתצוגת התגובות ופתיחתן על פני העמוד יהיו רלוונטיים גם בתכנים בעלי אופי של מאגר מידע: מתכונים, מסלולי טיול בארץ, ביקורות משחקים וכו'.

עם זאת, נוכח אופיים של תכנים האלה, לא ניתן יהיה "להמליץ" בהם על תגובה, או לקיים ויכוח בעד או נגד.

 

 

אנו מקווים שתמצאו שינויים אלה יעילים ותורמים לחוויית הקריאה ב-ynet.

 

כתמיד, אני מבקש להודות לכם על השתתפותכם הערה והמועילה בתכני האתר, ומאחל לכם קריאה נעימה גם בעתיד. מובן, שגם על כתבה זו אתם מוזמנים להגיב כאן, באמצעות מנגנון התגובות.

 

שלכם

 

יון פדר

העורך הראשי

editor-in-chief@y-i.co.il

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
יון פדר, העורך הראשי של ynet
צילום: גבי מנשה
תגובות מומלצות בידי הגולשים יודגשו בצבע אדום, ויתחלפו מעת לעת בהתאם להצבעת הגולשים
כך ייראה עמוד התגובות המלא. כעת אפשר גם להדפיס
תגובות בעד ונגד עמדת הכותב - יופיעו בעיקר בטורים אישיים ומאמרים
טור התגובות בעד ונגד יציג גם באופן גרפי את עמדתם של רוב הגולשים כלפי תוכן המאמר
מומלצים