שתף קטע נבחר

מחקר נוסף מוכיח: עישון גורם לאימפוטנציה

חוקרים בארה"ב מצאו כי לא רק מחלות לב וסרטן מאיימים על המעשנים: עישון סיגריות מגביר את הסיכון לבעיות זיקפה. עוד נמצא כי ככל שגיל הגבר המעשן היה צעיר יותר - כך חמורה יותר הייתה האימפוטנציה. ההשערה: רעלני הסיגריות פוגמות בכלי הדם בפין

לאזהרה שעל גבי חפיסות הסיגריות נוספה הוכחה מדעית: חוקרים מצאו כי העישון מגביר הסיכון לאימפוטנציה בגברים כבר מגיל 40. על המחקר מדווח כתב העת האמריקני לאפידמיולוגיה בגליונו החדש שיצא בסוף השבוע.

 

המחקר שכלל 1,300 גברים, מצא כי אלה שעישנו היו בסיכון גבוה לבעיות זיקפה, בהשוואה לאלה שהפסיקו לעשן, או אלה שאינם מעשנים כלל. גברים בשנות ה-40 לחייהם נמצאו בסיכון הגבוה ביותר – עד פי 3, ללקות בבעיות זיקפה, בהשוואה לגברים בגילאי 50 ומעלה.

 

חוקרי "מאיו קליניק" במינסוטה, לא הופתעו מהממצאים שכן הסיבות לאימפוטנציה בגילאי 50 ומעלה נגרמים לרוב בשל סוכרת, מחלות לב ויתר לחץ דם, השכיחים פחות אצל גברים צעירים יותר.

 

מספר מחקרים בעבר כבר ציינו את הקשר בין עישון לאימפוטנציה. אף שהסיבה לכך אינה לגמרי ברורה, נראה כי השפעת רעלני הסיגריה על כלי הדם פוגמת בזרימת הדם לפין, ומפריעה ליכולת האיבר ליצור או לשמור על זיקפה.

 

הממצאים החדשים מהמחקר, מוכיחים לדברי החוקרים כי הקשר בין העישון לאימפוטנציה הוא ישיר. החוקרים אף מצאו כי כמות העישון משפיעה אף היא על מידת האימפוטנציה: ככל שהנבדקים עישנו יותר, כך נמצאה הפרעת הזיקפה בדרגה חמורה יותר.

 

החוקרים עוד הוסיפו, כי מאחר והמעשנים הצעירים אינם מודאגים מסכנות העישון הקטלניות, הגורמות לסרטן ריאות, אמפיזמה ומחלות לב, הרי שממצאי המחקר המוכיחים פגיעה בחיי המין, עשויים ללכוד את תשומת לבם, ולעודד את הפסקת העישון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
עישון. בעיות זיקפה מגיל צעיר
צילום: מריאן הול
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים