שתף קטע נבחר

מיזם "האי היווני" של אפל עבר למשקיעים אירופים

אפל העביר את זכויות השימוש במיזם הנופש לקבוצת משקיעים אירופים בראשות משפחת ז'ולטי משוויץ; בפרויקט, שייבנה בדרום איטליה יושקעו 10 מיליארד אירו; אפל צפוי לקבל תמלוגים של עשרות מיליוני אירו

מיזם התיירות הענק שביקש להקים דוד אפל באי היווני, ואשר הביא לאחת הפרשיות המסעירות בפוליטיקה הישראלית בשנים האחרונות, מקבל תפנית מפתיעה: אפל העביר את זכויות השימוש במיזם הנופש והתיירות שפותח על ידו לקבוצת משקיעים אירופים מתחומי התיירות והנדל"ן בראשות משפחת ז'ולטי משווייץ, ואלה מתכוונים להקים את המיזם כנראה בדרום-איטליה.

 

המיזם עלה לכותרות בעקבות חשיפה של "ידיעות אחרונות" ולפיה הבטיח אפל לגלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, 3 מיליון דולר ותשלומים נוספים, עבור ייעוץ למיזם. אפל העביר 2.5 מיליון שקל ו-100 אלף דולר לחשבון של חוות השקמים שבה מתגוררת משפחת שרון. פרקליטת המדינה החליטה להעמיד לדין את ראש הממשלה ובנו גלעד באשמת קבלת שוחד, אבל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט לסגור את התיק נגד השניים. בעקבות כך נסגרה גם החקירה נגד אפל שנחשד במתן שוחד.

 

אפל צפוי לקבל תמלוגים גבוהים מפעילות המיזם שיוקם בדרום-איטליה. מקורבים בענף מעריכים כי התמלוגים יסתכמו בעשרות מיליוני אירו.

 

האתר ייקרא אירו פראדיסו (גן העדן האירופאי), ועבודות הקמתו יחלו בקרוב, בהשקעה מתוכננת של כ-10 מיליארד אירו.

 

שיווק המיזם באירופה ינוהל באמצעות שלושה מרכזים באיטליה, שווייץ והולנד. אירו פראדיסו יהיה אתר הנופש והתענוגות הגדול בעולם, כ-13 אלף דונם (כגודלה של רמת גן), ויכלול כ-150 אלף חדרי מלון ב-22 מלונות-פאר, בקונספט דומה ללאס-וגאס. לצידם מגוון אטרקציות, בילויים בידור וספורט לילדים ולמבוגרים. בין היתר מתוכננים פארק מים הגדול מסוגו באירופה, שטחי גולף, טניס וספורט ימי, איצטדיון כדורגל, מרכזי קניות ואולמות מופעים וקולנוע.

 

הקבוצה שקיבלה את המיזם, באמצעות חברה איטלקית שהקימה, ממתינה לקבלת ההיתרים מהשלטונות האיטלקיים ולסיים את רכישת הקרקעות. רצועת חוף תתחום את אירו פארדיסו לכל אורכה.

 

כחלק מתנאי העסקה ימשיך מר אפל לייעץ לתכנון ובניית המיזם השאפתני העתיד להתחיל לפעול כבר בסוף 2008. 

 

מערך השיווק העולמי של המיזם יכלול חברת שיווק בכל מדינה פוטנציאלית. כדירקטור בחברה הישראלית התמנה פרופ' רון שפירא, שהיה דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן. את פעולות הקבוצה הבינלאומית בתחומים השונים מלווים משרדי עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, כספי ושות', ישראל שלו ושות' ומשרד רואי החשבון זהר את זהר ושות'.

 

בהקמת המיזם והפעלתו יהיו מעורבים גורמים ישראלים נוספים, ביניהם האלוף היוצא עמוס מלכא, שיהיה אחראי על הביטחון באתר, והמלונאי אלי פפושדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים