שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחר תיתכן הזרמת ביוב לים באזור רידינג
  איגוד ערים דן לביוב מחבר הלילה את אחד הצינורות שהתפוצצו אשתקד ביפו. בעקבות העבודות, תיתכן הזרמת שפכים לים מחר בין השעות 9 בבוקר ל-16:00 אחר הצהריים

  הביוב שוב יוזרם לים: איגוד ערים דן לביוב מזהיר כי ייתכן וייאלץ להזרים מחר (יום ה') שפכים לים בין השעות 9 בבוקר ל-16:00 אחר הצהריים לסירוגין דרך מוצא החירום של תחנת השאיבה רידינג בתל אביב, בשל עבודות חיבור של אחד מהצינורות התת-קרקעיים להולכת השפכים ביפו, צינור שהתפוצץ לפני שנתיים.

   

  לדברי האיגוד, הוועדה הבין-משרדית למתן היתרי ההזרמה נתנה אישור להפעלת הקו כנדרש בחוק. במקביל פנה האיגוד לעיריית תל-אביב בבקשה לסגור את חופי השרתון ותל-ברוך לרחצה על-פי הנחיות של משרד הבריאות עד לקבלת אישור המשרד לפתיחתם המחודשת.

   

  השבוע הסתיימו עבודות השיקום של הצינור התת-קרקעי המזרחי,  שהפיצוץ בו בינואר 2003 גרם להזרמת השפכים לים. מהלילה יוכנס הקו המשוקם לפעולה וירוקן הצינור העילי הזמני בשדרות ירושלים. בתחילת שבוע הבא יחלו העבודות לשיקום הצינור התת-קרקעי הנוסף.

   

  פרויקט שדרוג תשתיות הביוב ביפו שיזם איגוד ערים דן לביוב החל בקיץ 2004 בהשקעה של 80 מיליון שקל. במסגרת העבודות הונח צינור עילי זמני בשדרות ירושלים, תוך מחאה גדולה של התושבים, ונערכות עבודות שיקום של שני הקווים התת-קרקעיים הקבועים. מהאיגוד נמסר כי הצינור הזמני יפורק ביוני הקרוב, כמובטח. 

   

  מעמותת "צלול" נמסר בתגובה: "הים והציבור עדיין סובלים מרשלנות העבר של השפד"ן, ששיאה- התפוצצות צינור הביוב לפני כשנתיים.

   

  "עמותת צלול מאמינה כי ההנהלה החדשה של השפד"ן מכירה היום, יותר מתמיד, בצורך לקיים עבודת תחזוקה שוטפת לתשתית הביוב בדיוק על מנת להימנע מהישנות מקרים של קריסת קו הביוב, כפי שקרה לפני שנתיים.

    

  "לצערנו, הביוב שוב יוזרם לים, אך אנו מקווים כי תהיה זו פעם אחרונה לאור הצפי לתחזוקה השוטפת והיעילה של תשתית הביוב של גוש דן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  הזרמת הביוב ב-2003 (צילום ארכיון)
  צילום: שאול גולן
  צילום: צור שיזף
  הצינור הזמני ביפו
  צילום: צור שיזף
  מומלצים