שתף קטע נבחר

שר הפנים לשעבר של אוקראינה זומן לחקירה והתאבד

יורי קרבצ'נקו היה אמור להיחקר בפרשת רצח עיתונאי שתמך באופוזיציה. היום נתבקש למסור עדות במשטרה אודות הפרשה, אך נמצא מת בביתו שבפרברי קייב

שר הפנים לשעבר של אוקראינה, יורי קרבצ'נקו, שהיה אמור להיחקר בפרשת רצח העיתונאי תומך האופוזיציה גיאורגי גונגדזה, נמצא מת הבוקר (יום ו') בדירתו שבפרברי קייב. קרבצ'נקו זומן לחקירה בפרשה, והמשטרה מעריכה כי התאבד בשל כך.

 

נשיא אוקראינה, ויקטור יושנקו, אישר כי התאבדותו של שר הפנים לשעבר, יורי קרבצ'נקו, קשורה לחקירת הרצח. זמן קצר לאחר היבחרו הכריז יושנקו כי ילכוד את רוצחיו של גונגדזה, שנרצח בשל מאמרים שפרסם בהם תמך בגלוי באופוזיציה האוקראינית, שהונהגה אז על-ידי יושנקו ואנשיו.

 

דוברת משרד הפנים, אינה קיסל דיווחה היום רק כי סיבת המוות היא התאבדות, וסירבה למסור פרטים נוספים. השר לשעבר אמור היה למסור במהלך היום עדות בפרשת הרצח. עיתוני המדינה דיווחו, כי חקירת המשטרה נגדו החלה בחודש דצמבר האחרון.

 

התובע הכללי אמר שלשום כי המשטרה הצליחה לאתר את כל ארבעת המעורבים בפרשת הרצח, וכי ברור למשטרה מי עמד מאחוריה. שניים מהחשודים נמצאים במעצר, על חשוד נוסף נאסרה היציאה מקייב, וחשוד רביעי נמצא ברשימת המבוקשים הבינלאומית. כולם הועסקו על ידי שר הפנים, קרבצ'נקו.

 

העיתונאי גונגדזה כתב על השחיתות  לכאורה בדרגי הממשל הבכירים, ונרצח בספטמבר 2000. גופתו נמצאה רק חודש מאוחר יותר, ביער בפאתי הבירה. הרצח הצית גלי מחאה נגד הנשיא לשעבר, ליאוניד קוצ'מה. האופוזיציה טענה כי אנשיו מעורבים ברצח, אך הוא הכחיש את כל הטענות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קרבצ'נקו. סיבת המוות: התאבדות
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
יושנקו. נלכוד את הרוצחים
צילום: רויטרס
מומלצים