שתף קטע נבחר

אריאל זילבר עבר לאלי סיני: באתי לחזק גיבורים

שירה נגד ההתנתקות: הזמר הגיע בסוף השבוע לאלי סיני, שם הוא מתכנן לגור בכל בסוף שבוע בדירה ששכר. התושבים חגגו עמו בשירה משיריו. "הייתי מאושר מקבלת הפנים החמה, ישבנו ושרנו עם גיטרות ועם פסנתר לא מכוון אל תוך הלילה". לדבריו, "לא ניתן שיוציאו את האנשים האלה מכאן, זהו עוול"

חגג את בואו בשירה עם המתנחלים: הזמר אריאל זילבר עבר בסוף השבוע לדירה ששכר בהתנחלות אלי סיני ברצועה. התושבים קיבלו את פניו בחגיגה בה שרו משיריו אל תוך הלילה.

 

זילבר מתכנן לגור בסופי שבוע בדירה ששכר מאבי פרחן, ממנהיגי המתנחלים. הוא שכר דירת שלושת חדרים, הנמצאת בצמוד לביתו של פרחן, וישלם תמורתה שקל אחד בחודש. לדברי הזמר, בצעד זה, הוא בא לחזק את "אחיי הגיבורים" הנאבקים נגד תוכנית ההתנתקות. "לא ניתן שיוציאו את האנשים האלה מכאן, זהו עוול", אמר הזמר לחבריו החדשים.

 

 

ביום שישי הוא הגיע לדירה עם משפחתו. זמן קצר לאחר מכן הוא נלקח לסיור על הציר המפריד את יישובי צפון הרצועה מהיישובים הפלסטינים. את קבלת השבת ערך על שולחנו של פרחן, ומיד לאחר מכן הצטרפו עשרות מתושבי ההתנחלות וגם חברים מתחומי הקו הירוק, לקבלת שבת "ספונטנית".

 

זילבר אמר הערב ל-ynet: "הייתי מאושר מקבלת הפנים החמה, נדמה לי שהם לא האמינו שאני אכן אבוא לגור שם. האווירה יוצאת מן הכלל, ישבנו ושרנו עם גיטרות ועם פסנתר לא מכוון אל תוך הלילה, כמו בארץ ישראל הטובה".

 

לדבריו, "אני מאמין שרבים יבואו אחריי. החברים שלי, יענקל'ה רוטבליט ודודו אלהרר, כבר אמרו שהם רוצים לבוא לבקר. אני מאמין גדול שהדברים הטובים עוד יקרו. אני מתכוון לעבור בכל סוף שבוע לדירה ששכרתי בסיני ומאמין גדול שהדברים עוד ישתנו", אמר האמן.

 

הכריש, הסרדין וההתנתקות

 

הוא הוסיף כי "בימים אלה אני משלים דיסק חדש, אחרי שמונה שנים בהן לא הוצאתי דיסק. חלק מהעבודה מן הסתם ייעשה באלי סיני. לא, אני לא מתכוון לכתוב שם שירים חדשים לדיסק הזה. אבל בדיסק יש שיר של נעמי שמר שאני מחדש.

שיר על כריש וסרדין, שם הסרדין מבקש לעשות שלום עם הכריש ומוכן להקריב חלקים מגופו, עד שבסופו של דבר, כשהוא חושב שהשלום הושג, הוא נטרף על ידי הכריש. יש לזה משמעות כמובן גם בהקשר של ההתנתקות".

 

ואילו בעל הבית, אבי פרחן אמר כי "עם נאמנים של ארץ ישראל כמו זילבר, מזמן יכול היה המאבק שלנו לצבור תנופה אחרת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר פרחן
זילבר ומתנחלים. "הכריש טרף את הסרדין"
צילום: עופר פרחן
פרחן. בעל הבית
אלי סיני (ארכיון)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים