שתף קטע נבחר

אשתו של הח"כ לשעבר: הוא איים ש"יכסח אותי"

ח"כ לשעבר חיים דיין שוב נחשד בעבירות של אלימות במשפחה. בשנות ה-90 הגישה אשתו הראשונה של דיין תלונה נגדו, וטענה כי איים עליה ותקף אותה. פרקליטות המדינה סגרה את התיק לאחר שהאישה משכה את תלונתה. אתמול הורחק מהבית בצו משטרתי, לאחר שגם אשתו השנייה התלוננה. אקדחו האישי הוחרם

פרסום ראשון: חבר הכנסת לשעבר ממפלגת צומת, חיים דיין, נחשד שוב בעבירות אלימות נגד אשתו. הפעם התלוננה אשתו השנייה, שעמה התחתן לפני שלוש שנים. דיין נחקר אתמול (יום ג') בתחנת המשטרה בעפולה, בחשד שאיים לפגוע באשתו. המשטרה הוציאה נגדו צו הרחקה מהבית למשך שבוע, ונשקו האישי הוחרם. בשנת 1996 התלוננה אשתו דאז, רחל, על כך שהיכה אותה, אך החליטה לבסוף למשוך את תלונתה ולכן בוטל כתב האישום.

 

אשתו הנוכחית של דיין, לשעבר סגן יו"ר הכנסת, טענה בתלונתה כי הוא איים עליה ש"יכסח אותה וישבור לה את הצורה". בחקירתו הסביר דיין כי אשתו מנסה לנצל את מצבו הרגיש: "היא יודעת שבעבר נקשר שמי למקרה אלימות, וגם אז התיק נסגר מחוסר עניין לציבור, הכל התברר כעורבא פרח".

 

כיום עוסק דיין במסחר בתשמישי קדושה. הוא הכחיש את המיוחס לו ואמר ל-ynet: "נשים לצערי הרב מנסות את כוחן ומרשות לעצמן להגיש תלונות שקר".

 

לפני שלוש שנים נישא דיין בשנית. האישה, שבמהלך שנות השמונים נבחרה לסגנית מלכת היופי של ישראל, חזרה בתשובה וגם דיין עצמו הלך בעקבותיה. לשניים אין ילדים משותפים, אך לאישה ילדים מנישואים קודמים בני 14 ו-16. גם לדיין ארבעה ילדים מנישואיו הקודמים.

 

דיין הסביר, כי הרקע לסכסוך שנוצר ביניהם הוא סירובה של האישה לקבל את ילדיו: "היא לא התייחסה לילדיי בכבוד, ופעמים רבות סירבה לקבל אותם בביתנו", סיפר.

 

לדבריו, "אם הייתי כזה בעל אלים ומאיים, הרי שאחיה, שאצלו אני מתגורר בימים אלו, לא היה מוכן לקבל אותי בביתו. אני בטוח שהיא עוד תבטל את התלונה. אבל מבחינתי זה כבר יהיה מאוחר מדי. כנראה שכפרת העוונות שלי בחיים היא לשלם מחיר דרך הנשים שלי".

 

לדברי אחיה של המתלוננת, הכל שקר וכזב: "אני מוכן לממן מכספי בדיקת פוליגרף על מנת לאשש את חפותו של חיים. בתלונה שהיא הגישה עלה כי באותן שעות שבהן איים עליה לדבריה, הוא בכלל היה במחיצתי. אמרתי לחוקר בתחנת המשטרה שאני מוכן להעיד על כך".

 

הפרשה הראשונה נגמרה בלי כתב אישום

 

בשנת 1996 הגישה נגדו אשתו הראשונה, רחל, תלונה בעוון תקיפה ואיומים. לאחר הגשת התלונה הסביר דיין: "צלבו אותי, רצחו אותי, שפטו אותי. מה זה עניינו של הציבור מה קורה בבית שלי? אין לאף אחד זכות להרוס לי את המשפחה. למה זה מגיע לי? בגלל שעשיתי כל כך הרבה למען הציבור?". דיין אף סיפר בשעתו שהוא נהג לכתוב לאשתו דאז שירי אהבה.

 

בחודש נובמבר אותה השנה הופיעו דיין ורחל בפני העיתונאים במלון בירושלים כדי לספר על הפרשה. זכורה התמונה של דיין שמשך בחוזקה את רחל והטביע נשיקה על לחייה. רחל סיפרה אז: "הוא דחף אותי ואת השכן ביחד אל מחוץ לבית ואמר: 'אני אטפל בילדים לבד. אני עצבני עכשיו'. 

 

"התלוננתי כי חשבתי שהוא יבין שהוא צריך לחזור הביתה. אחר-כך לא ישנתי כל הלילה. חשבתי המון. החלטתי לבטל את לא. אני פשוט לא יודעת מה לעשות. אני כבר לא יודעת מה יהיה, איך אפשר לאסוף את השברים. חשבתי כעיקר על הילדים, שלא יידבק בהם משהו שלילי. אני לא יודעת מה יותר חזק, הפגיעות האלה, או האהבה".

 

שנה לאחר מכן קבעה פרקליטות המדינה כי התיק ייסגר, בגלל ביטול התלונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
שוב חשוד. דיין
צילום: אתר הכנסת
מומלצים