שתף קטע נבחר

הרב יוסף על שרון:"שיקבל מכה וימות"

בדרשתו השבועית יצא מנהיג ש"ס במתקפה חסרת תקדים על ראש הממשלה בגלל כוונתו לפנות יישובים: "איזה אכזר הרשע הזה שעושה דברים כאלה". "ידיעות אחרונות" מדווח כי במקביל הדגיש: "אסור להתייאש, הקב"ה יכול להושיע אותנו ברגע האחרון". בכירים בש"ס ל-ynet: הרב התכוון למותה של ההתנתקות. גורמים משפטיים מעריכים: היועץ מזוז לא יפתח בחקירת הדברים

מקלות בגלגלי הפינוי? מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, יוצא במתקפה חסרת תקדים בחריפותה על ראש הממשלה שרון בעקבות ההתנתקות, כך מפרסם הבוקר (יום ד') "ידיעות אחרונות".

 

גורמים משפטיים אומרים ל-ynet כי להערכתם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לא יורה, ככל הנראה, על פתיחה בחקירה נגד מנהיג ש"ס בעקבות הדברים שאמר. לטענת הגורמים, על פניו, לא מדובר בהסתה אלא בייחול, ולא הייתה קריאה ליטול את החוק לידיים. לפיכך, אין מקום לנקוט הליך פלילי בעניין.

 

בדרשתו השבועית בבית המדרש "יחווה דעת" בירושלים כינה אמש הרב את שרון "אכזר ורשע" ואיחל לו שהקדוש ברוך הוא "ייתן לו מכה אחת וימות ולא יקום... זה שמתאכזר אל עם ישראל".

 

זמן קצר קודם לכן נפגש הרב עם רבני יש"ע ודחה את בקשתם לתמוך במשאל עם. אולם ככל הנראה הרושם העז של הפגישה נותר בעינו גם כאשר הגיע לשאת את דרשתו.

 

הרב יוסף הסביר לקהל בבית המדרש ולמאזיני השידור הלווייני כי הקדוש ברוך הוא שותק ונמנע מלעשות ניסים לעם ישראל בגלל שהעם לא לומד מספיק תורה. לכן לדבריו נוחתות על העם גזירות. "כמו עכשיו הגזירות הללו של השלטונות על חבל קטיף. מה עושים להם? אנשים שבנו את ביתם בזיעת אפם, שנים על גבי שנים, דור שני ודור שלישי, יבואו תיכף וינתקו אותם מאדמתם, יקחו את בתיהם ויתנו לערבים... איזה בתי מדרש יש שם, איזה בתי כנסיות, איזה בתים נפלאים, את הכל למסור לערבים.

 

"איזה אכזר הרשע הזה שעושה דברים כאלה... ובכל זאת הקדוש ברוך הוא חס ושלום עושה עצמו כמו מך (שפל-רוח). למה? כי יש מעט אנשים שעוסקים בתורה ומצוות. בני ישראל מתרחקים מהתורה ומהמצוות ולכן הקב"ה לא עושה להם ניסים ונפלאות כמו שהוא רוצה. הוא רוצה שכולנו נחזור לתורה ואז ייתן לו מנה אחת אפיים ולא יקום... זה שמתאכזר אל עם ישראל".

 

עוד הוסיף הרב: "מה עשו המסכנים הללו? אין לו רחמנות. ואחר כך אומרים נעשה משאל עם. על מה יעשה משאל? הציבור לא מבינים... יבואו למערך יצביעו בעד הינתקות. יבואו לליכוד, חלקם הגדול יצביע בעד הינתקות. שינוי... אוי ואבוי, אלה שונאי ישראל. אלה ודאי יצביעו בעד הינתקות. מה איכפת להם...אלה שונאי ישראל. אפשר לסמוך עליהם?

 

"ואחר-כך יבואו לסמוך על 10 ערבים... הם יכריעו את הכף לגרש את ישראל ממקומם? מה זה? איפה אנחנו? לגרש את היהודים ולהכניס את הערבים? בשביל מה? כדי למצוא חן בעיני השלטונות...בעיני הערבים... על מה הוא עשה ככה?".

 

ובנימה אופטימית סיכם: "רק הקב"ה יכול להושיע אותנו ברגע האחרון. אסור להתייאש... אפילו חרב חדה מונחת על צווארו אל ימנע עצמו מן הרחמים ויפנה אל הקדוש ברוך הוא".

 

גורמים בכירים בש"ס ניסו הבוקר למזער את הנזקים באמירותיו של הרב עובדיה יוסף והבהירו ל-ynet כי הרב התכוון למותה של תוכנית ההתנתקות ולא למותו של ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

גלאון: תמיד לפני פורים הרב מקלל

 

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אומרת בתגובה כי "תמיד לקראת פורים הרב עובדיה מקלל ומסית סדרתי, שולף התבטאות חמורה ומסוכנת. פעם הוא הסית נגד שריד ופעם נגד שולמית אלוני והיום נגד ראש הממשלה. רב של תנועה שיש לה 11 חברי כנסת לא יכול לעמוד מעל החוק ויש לחקור אותו".

 

גם סגנית השר, אורית נוקד, קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה נגד הרב עובדיה "נוכח דברי ההסתה שלו על ראש הממשלה". לדבריה, בתקופה כה רגישה העוברת על מדינת ישראל מערכות האכיפה חייבות להגביר מאמציהן למיגור ההסתה. 


פורסם לראשונה 09/03/2005 07:18

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו וטל רוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה. "לגרש יהודים ולהכניס ערבים?"
צילום:דודו בכר
צילום: איי אף פי
"איזה אכזר הוא"
צילום: איי אף פי
צילום: גדי קבלו
גוש קטיף. "את הכל למסור לערבים?"
צילום: גדי קבלו
מומלצים