שתף קטע נבחר

"הדו"ח מוכיח: הממשלה אישרה את המאחזים"

בתגובה לפרסום "דו"ח ששון" אמר יו"ר המפד"ל אורלב כי "הדו"ח חושף את הצביעות בהתגלמותה. הוא מוכיח כי מתיישבי יש"ע פעלו בסמכות וברשות ממשלות ישראל". איתי זר מחוות גלעד: "שטליה ששון ואריק שרון ילמדו היסטוריה ויראו שכל היישובים בארץ התחילו עם עיגולי פינות". חבר הכנסת שריד: "בפרשת המאחזים צריך לקבוע - כולם היו בניו של שרון"

"הדו"ח של ששון מעוות ופסול, מאחר שהוזמן על-ידי שרון, שיזם את הקמת המאחזים. הוא אישר, בנה ותיקצב אותם". כך נמסר ממרכז הסיוע למאחזים של המטה למען ארץ ישראל, בתגובה לדו"ח שפירסמה היום (ד') עורכת הדין טליה ששון.


עוד נמסר מהמרכז כי "ששון, כשעבדה בפרקליטות, הייתה אחראית על המאחזים, ולכן היא גם נוגעת בדבר. ששון מזכירה בדו"ח כי שרון, בן אליעזר ומופז ידעו ואישרו את כל המאחזים. לפי החוק ביש"ע - אישורם מספק לכל דבר ועניין".


פעיל הימין הקיצוני ברוך ברזל, קרא לראשי יש"ע לגשת למשטרה "להעיד נגד אריאל שרון ולחשוף את העבירות שהיה מעורב בהם". מרזל הוסיף: "ראשי יש"ע צריכים להפנים ששרון לא רק בגד בהם אידיאולוגית, אלא גם פועל להכנסתם לכלא". 


יושב ראש סיעת המפד"ל, חבר הכנסת זבולון אורלב, אמר בתגובה כי "הדו"ח חושף את הצביעות בהתגלמותה. הוא מוכיח כי מתיישבי יש"ע פעלו בסמכות וברשות ממשלות ישראל לדורותיהן. בעוד ממשלת ישראל מנסה להציג את המתיישבים כפורעי חוק, מתברר כי האשם מוטל לפתחה".


לטענת חבר הכנסת אהוד יתום (ליכוד), על שרון "להפסיק את ההכנות לתוכנית העקירה החד-צדדית, ובמקום זאת להתחיל בפינוי מסודר של מאחזים בלתי חוקיים ולנהל משא ומתן לביטחון ושלום עם הרשות הפלסטינית".

 

איתי זר, תושב חוות גלעד, אומר בתגובה לדו"ח של טליה ששון: "שטליה ששון ואריק שרון ילמדו היסטוריה ויראו שכל הישובים בארץ ישראל התחילו בצורה בלתי חוקית או חוקית עם עיגולי פינות וכך עם ישראל חי היום בארץ ישראל".

 

לדברי זר, "אנחנו חיים במאבק תרבותי שהציונות החילונית חושבת שמפעל הציונות הסתיים וברור לנו שלא כך. הציונות החילונית לצערנו הולכת ופושטת את הרגל וכל זה מכיוון שלא ממלאים בתוכן את הישיבה בארץ ישראל ועד שלא נבין שזכותנו על ארץ ישראל היא מכוח התורה - הישיבה שלנו פה לא שווה כלום ואנחנו רואים שציונות שהתבססה אך ורק על לאומיות, היום לא מעניין אותה התיישבות".

 

בחוות גלעד גרות היום שלוש משפחות. הם הכינו עוד ארבעה מבנים והם מקווים שלקראת הקיץ יתגוררו במקום שבע משפחות. "אנחנו מרגישים בטוחים בהתיישבות בחוות גלעד והכי מוסריים", אמר איתי זר.

 
משמאל: "קמה כאן מדינה חדשה, מדינת 'לא ידעתי'


מזכ"ל שלום-עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר כי במאחזים השונים נמשכת בניית הקבע. עוד הזמין אופנהיימר את עו"ד ששון, שטענה כי ייתכן וישנם מאחזים על קיומם אינה יודעת, לפנות אליו ולקבל צילומי אוויר מעודכנים של המאחזים בשטח.


חבר הכנסת יוסי שריד (יחד) אמר בתגובה כי "בפרשת חברות הקש של אריאל שרון, הטיל היועץ המשפטי לממשלה את כל התיק רק על הבן עומרי. בפרשת המאחזים, צריך לקבוע כי כולם היו בניו של שרון, ובאדיבות היועצים המשפטיים, קמה כאן מדינה חדשה ששמה 'מדינת לא ידעתי'".


חברו לסיעה, חבר הכנסת רן כהן, אמר כי "מהדו"ח עולה תמונה מחרידה ומבהילה, המציירת את ישראל כרפובליקת בננות בה שלטון החוק נרמס ומוחזק כבן ערובה. יש לחקור ולהעמיד לדין האחראים".


לדברי חבר הכנסת אפרים סנה (עבודה), "ראש הממשלה, שיש לו חלק בהקמת המאחזים, מחוייב לכפר על החטא ההסטורי על ידי ענישה מיידית של האחראים, הקפאת כל סיוע ממשלתי למאחזים וקביעת לוח זמנים להורדתם".


וחברתו לסיעה, יולי תמיר, טענה כי "רק מדינה שנמצאת בתהליכי התפרקות ממנה בודק חיצוני, שייבחן איך היא מרמה את עצמה. ראש הממשלה, שחי בהדחקה עמוקה, מבקש לפרט בפניו את כל הדרכים שהוא המציא על-מנת לעקוף את מערכת החוק". 


עוד הוסיפה תמיר כי "במדינה מתוקנת ,הייתה הפרקליטות חוקרת את האשם העיקרי - ראש הממשלה. במדינת ישראל, ראש הממשלה מבקש דו"ח אובייקטיבי, יוצא נגד עצמו בחריפות ומחפש אשמים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. צביעות
צילום: דן בלילטי
"לחשוף את הפשעים". מרזל
צילום: דן בלילטי
צילום: תומריקו
"מדינת 'לא ידעתי'". שריד
צילום: תומריקו
חוקי? מאחז
מומלצים