שתף קטע נבחר

אירופה שוקלת דרכים להגביל את ייבוא הטקסטיל

עד דצמבר, היו מיכסות; כעת, חוששים מהצפה

"אנו שוקלים צעדים שיאטו כבר השנה את ייבוא הטקסטיל מסין" - הודיעה היום (ו') הנציבות-האירופית.

 

דוברת הנציבות ציינה כי בחודשיים האחרונים הייתה בסין עלייה במספר הבקשות לקבלת רשיונות-ייצוא; זה מעורר חשש כי בקרוב יגיעו לתחומי האיחוד-האירופי כמויות גדולות מאוד של מוצרי טקסטיל זולים - כמויות אשר עלולות להיות גדולות יותר ממה שהיה מקובל עד דצמבר, בעת שהמיכסות היו בתוקף.

 

"אמנם הרשיונות אינם מייצגים את הכמות שתתבצע באמת" - אמרה הדוברת; "אבל האיחוד-האירופי רוצה לנקוט זהירות". על-כן, הנציבות וממשלותיהן של 22 המדינות-החברות מנהלות בקרה לגבי הייבוא מסין; מהלך זה יכול - ואולי מיועד - לבסס אמות-מידה להפעלת סנקציות מסחריות על סין. "זו הפעם הראשונה, שיש ביכולתנו לוודא כי לא יהיה גידול (בייבוא) אשר יגרום נזק" - הדגישה הדוברת.

 

מומחים הזכירו כי איטליה כבר ביטאה חשש מפני ייבוא מוצרי טקסטיל מתחומי סין. נציב-הסחר האירופי, פיטר מנדלסון, ניצל לאחרונה ביקור בסין כדי לדחוק בייצואנים הסינים - ואף בממשלה הסינית - לפעול כדי למנוע ניצול-לרעה של הליברליזציה (פתיחת השערים) שביצע האיחוד-האירופי בסוף דצמבר.

 

נתונים סטטיסטיים מאת ממשלת סין: אשתקד, האיחוד-האירופי הפך להיות שותף-הסחר העיקרי של סין; הסחר (בשני הכיוונים) הגיע לרמה שהיא יותר מאשר 115 מיליארד אירו, כלומר 150 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חופש-הסחר כבר לא בראש מעייני הנציבות?
מומלצים