שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שמונה שנים לפיגוע באפרופו: "החיים נמשכים"
  במלאת שמונה שנים לפיגוע במסעדת "אפרופו" בית חנה בפורים של שנת 1997 הגיעו עשרות קרובים וחברים לציין את זכרן של הקורבנות: יעל גלעד, מיכל מידן-אברהמי וענת רוזן-וינטר. כמדי שנה, הגיעה גם השוטרת ציונה בושארי, שנשאה על ידיה את בתה של ענת, שני. במקום המסעדה, הוקם מרכז לנשים הרות ולתינוקות. הקלישאה "החיים נמשכים" מקבלת שם משמעות מציאותית

  שמונה שנים לפיגוע בפורים 97': בדיוק במקום שבו נגדעו חייהן של שלוש נשים בפיגוע שהיה לפני שמונה שנים במסעדת "אפרופו" בתל-אביב, ניצב היום מרכז דיאדה לנשים הרות ולתינוקות. הביטוי שהפך לקלישאה "החיים נמשכים", מקבל משמעות מיוחדת. יותר מ-100 איש הגיעו בצהריים (יום ו') לציין את זכרן של עו"ד ענת רוזן-וינטר, בת 30 במותה, ד"ר מיכל מידן-אברהמי, רופאה בת 32, והעובדת הסוציאלית יעל גלעד, אף היא בת 32.

   

  ענת גלעד כרמל, אחותה של יעל גלעד, קראה דברים לזכרה: "כל הטוב והיפה שלנו, כל התמימות ושמחת החיים שוב נגדעו בפיצוץ אחד, ברגע אחד. כל שייוותר זה האבדן העצום והצער הנורא. מה שהיה משק ובית קפה יהפוך למקום שנקרא 'דיאדה - בית מלידה' שמלווה את ההורים במסעם המרגש מההיריון ועד הלידה ולאחר מכן עם הילדים. במקום שבו ניצבת האנדרטה נמשכים החיים ונשמע צחוקם של ילדים והורים".

   

  לטקס הגיעו בין השאר ממלא מקום ראש הממשלה ושר המסחר והתעשייה, אהוד אולמרט, ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, וחברת מועצת העיר, יעל דיין.

   

  זהבה רוזן: אימצנו אל לבנו את השוטרת

   

  כמו בכל שנה, גם הפעם הגיעה השוטרת ציונה בושארי, שזכורה היטב מהתמונות שבהן נראתה נושאת על ידיה את התינוקת הקטנה, שני, שהיתה בת פחות משנה. אמהּ, ענת, נרצחה. מאז אותו פיגוע, בושארי ובני משפחתה של ענת נמצאים בקשרי ידידות קרובים.

   

  זהבה רוזן, אמה של ענת, אמרה ל-ynet: "הזמן לא מקהה את החסר והגעגועים לענת. לאחר הפיגוע יצרתי קשר עם ציונה שלקחה את שני. אנו מבקרים אותה בשמחות ונמצאים עמה בקשר רצוף. היא מגיעה לימי הולדת של שני ואנו מגיעים אליה. מאז אותו אירוע נולדו לה שלושה ילדים, ואנו אימצנו אותה לליבנו ונפגשים איתה רבות".

     

  בטקס שרה הזמרת הילה איתן שירים שנכתבו לזכרן של שלושת הנרצחות בפיגוע. השר אולמרט אמר, תוך התייחסות ליום האוויר היפה: "השמש הזאת שבשמים נותנת לנו זיק של תקווה. אנו מחויבים בכל ליבנו לעשות הכל למען השלום. נחמה זה אמנם לא יתן למשפחות, אבל תקווה זה נותן לכולנו".

   

  ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, ספד: "ברחוב הזה שנושא את שמו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון, עומדת אנדרטת זיכרון, אחת מיני רבות, שלא מאפשרת לנו לשכוח שהחזון של מדינה עצמאית שחיה בשלום עם שכניה עדיין לא הושלם ולא נראה כל כך קרוב".

   

  בסיום הטקס הניחו זרי פרחים בשם עיריית תל-אביב, משרד המסחר והתעשייה, נציגי המשפחות השכולות וארגון נפגעי האיבה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  מימין לשמאל: ציונה בושארי וזהבה רוזן
  צילום: אבי כהן
  צילום: אבי כהן
  חולדאי, אולמרט ובני המשפחות
  צילום: אבי כהן
  מומלצים