שתף קטע נבחר

בניגוד לצו: אפי איתם עובר להתגורר בגוש קטיף

איתם הודיע לראש המועצה האזורית חבל עזה כי יעבור עם משפחתו מיישובו ברמת הגולן אל אחד מיישובי הגוש. זאת, בתגובה ובניגוד לצו אלוף פיקוד הדרום שפורסם אתמול ואוסר מעבר לגוש. בימים הקרובים תסייר משפחת איתם במושבים באזור ותחפש דירה. המטרה: מעבר בפסח. מקורביו: הוא רוצה לשמש מקרה מבחן ולבחון אם המשטרה תפנה אותו. לא ברור האם חסינותו כח"כ תעמוד לו

עובר דירה: בניגוד מוחלט לצו אלוף פיקוד הדרום, האוסר מעבר לגוש קטיף מאז אתמול, מתכוון חבר הכנסת אפי איתם לעבור לקראת חג הפסח להתגורר בגוש קטיף. הצו פורסם אתמול ואוסר את המעבר לגוש אך ייתכן שאיתם לא ייפגע, שכן הוא נהנה מחסינות כחבר כנסת.

 

איתם, הודיע לאחרונה לראש המועצה האזורית חבל עזה, אבנר שמעוני, על כוונתו לעבור יחד עם משפחתו - רעייתו עלית ושמונת ילדיו - להתגורר בגוש קטיף. משפחת איתם מתגוררת כיום במושב החקלאי נוב שברמת הגולן, ובכוונתה להעתיק את מקום מגוריה לאחד מהמושבים החקלאיים בגוש.

 

במהלך השבוע הקרוב יסיירו בני משפחת איתם, מלווים בנציגי המועצה האזורית, במספר מושבים ובחרו מקום מגורים מתאים. כמו כן, יטפלו בסידורי ההרשמה של הילדים, בהם גם בגילאי בית הספר היסודי והתיכון, למוסדות החינוך בגוש קטיף. משפחת איתם מתכוונת להיכנס לביתה החדש בגוש קטיף בחג הפסח.

 

"לאור ההגבלות על מעבר של תנועת תושבים חדשים להתיישב בגוש קטיף, חייבים כבר עתה אוהבי ותומכי ההתיישבות לעבור לגוש ולהגן בגופם ובגוף משפחתם על ההתיישבות החלוצית ולהילחם בגזירת הגירוש מביתם ומאדמתם", אמר ח"כ איתם.

 

רוצה להיות מקרה מבחן

 

מקורביו של איתם אומרים כי הוא מתעלם במפגיע מהנחייה שניתנה אתמול ומבקש למעשה לשמש מקרה מבחן כדי לבדוק האם תפנה אותו המשטרה. עוד הם אומרים כי עדיין לא נבחנה שאלת חסינותו הפרלמנטרית ולא ברור האם החסינות שניתנה לו מתוקף היותו ח"כ תמנע מהמשטרה לפנותו מהמקום.

 

יושב ראש ועדת החוקה, חבר הכנסת מיכאל איתן, אמר בתגובה להודעתו של איתם כי גם אם יש מקום לביקורת על מעשיו, הוא עדיין נמצא בגבול החסינות של חבר כנסת. לעומת זאת, לבני משפחתו אין כל חסינות ולממשלה יש כלים לסכל את המעבר המשפחתי, שאינו מתיישב עם ההוראות שהוציא המפקד הצבאי בשטח, הנסמכות על החוק.

 

אבשלום וילן, חבר סיעת יחד, אמר כי איתם הוא "פרובוקטור שמעוניין להגביר ולהלהיט את הלהבות וכך להוביל את כולנו לפיצוץ ולעימות, במקום לנקוט בצורה אחראית ולהרגיע את השטח".

 

אתמול דווח כי אלוף פיקוד הדרום, דן הראל, חתם על צו שאוסר העתקת מגורים ליישובי חבל עזה כדי למנוע התיישבות של משפחות חדשות. בכך מקווים בצה"ל להפוך את תהליך הפינוי למורכב יותר. בקרוב גם יחלו צעדים מעשיים בשטח של צה"ל לקראת פינוי הרצועה.

 

כחלק מההיערכות לפינוי התושבים, בצה"ל גם הכינו תוכנית לוגיסטית שעסוק בכל הקשור בשינוע הבסיסיים הצבאיים שנמצאים ברצועה והעברתם, במתכונת חדשה, לאזורים סביב הרצועה.

 

הנחת היסוד היא כי לא ניתן לבצע מהלך לוגיסטי זה בבת אחת, ולכן המהלך יחל בהדרגה בתחילת חודש אפריל. במועד זה, אם לא יקרה שינוי של הרגע אחרון, יוציא צה"ל ציוד שאינו בשימוש כולל מבנים, סדנאות רכב, וציוד ייעודי שונה.

  

צה"ל פרוס בנקודות רבות ברצועה, מפקדת החטיבה הצפונית נמצאת סמוך לניסנית, ואילו מפקדת החטיבה הדרומית ומפקדת האוגדה נמצאות סמוך לנווה דקלים. מדובר בבסיסים גדולים, ומלבדם פרוסים ברצועה עשרות עמדות, מוצבים ובסיסים קטנים יותר, מהם יועבר הציוד בשלב מאוחר יותר.

  

מכל מקום, אומרים בצבא, הציוד שיוצא ממתקני צה"ל בשבועות הקרובים לא ישפיע על משימת הביטחון השוטף של צה"ל - ציוד ומערכות בהם משתמשים החיילים באופן יומיומי יוצא רק לאחר השלמת הפינוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
איתם. עובר דירה
צילום: גלעד קוולרצ'יק
צילום: אפי שריר
עם המשפחה. יחפשו דירה
צילום: אפי שריר
מומלצים