שתף קטע נבחר

הושק אתר השב"כ

בעקבות המוסד, גם שירות הביטחון הכללי עולה לרשת עם אתר מינימליסטי המיועד לגיוס עובדים. מי שמבקש גילויים עסיסיים עלול להתאכזב

אתר האינטרנט של שירות הביטחון הכללי עלה לרשת הבוקר (ג').

 

בדומה לאתר המוסד, האתר החדש של השב"כ מיועד לאפשר לארגון לקצר את תהליכי האיתור והגיוס של מועמדים ולגייס עובדים חדשים דרך הרשת. מי שמצפה לחשיפת מידע סודי עלול להתאכזב. 

 

"שירות ביטחון כללי מופקד על שמירת ביטחון המדינה, סדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, מפני איומי טרור, חבלה, חתרנות, ריגול וחשיפת סודות מדינה. כן פועל השירות לשמירה ולקידום של אינטרסים ממלכתיים חיוניים אחרים לביטחון הלאומי של המדינה", נכתב בדף הראשי של האתר.

  

האתר מציג את השב"כ כמקום עבודה מאתגר: מודגש בפני הציבור הרחב כי השב"כ אינו רק מקום שבו עוסקים בעבודה מבצעית של מודיעין או אבטחה, וכי השב"כ מציע לאנשי טכנולוגיה, למהנדסים ולאנשי תוכנה מקום עבודה עם אפשרות להשתלב בסביבה טכנולוגית מתקדמת ותוססת. בכך מקווים למשוך גם בעלי מקצועות טכניים ואנשי היי טק להצטרף לשירות. עם בחירה במשרה מסוימת יכול המשתמש לעבור לטופס הגשת המועמדות ולהציע את מועמדותו באמצעות האתר.

 

לאן נעלם שמפניה?

 

בין המשרות הפנויות המפורטות באתר בתחום המודיעין: מפעילים במגזר הערבי, עובד דסק מודיעיני, עובדי שטח מבצעיים, תפקיד מודיעין טכנולוגי ועובדי מודיעין. בתחום הטכנולוגיה דרוש לשב"כ מהנדס מערכות סלולר, מהנדס מערכות תקשורת לצורך פיתוח מערכות אלקטרוניות וניהול פרוייקטים בתחום התקשורת האלחוטית, מהנדס רשתות, מנהל רשת ועוד.

 

דף האודות של האתר אינו פוסח על "רגעים קשים" בתולדות השירות ומזכיר בקצרה את פרשת "קו 300", "פיגועים כואבים בערים, שגבו מחיר יקר, רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, אשר חשף מחדלים חמורים במערך האבטחה וכן ועדות חקירה נוקבות לחקירת מעשים ומחדלים, שמסקנות קשות בצדן". הכוונה למחדלי השב"כ בהפעלת הסוכן לשעבר אבישי רביב ("שמפניה"), קשר השתיקה סביב הרג שני המחבלים שחטפו את קו 300, המחדל שאיפשר את רצח ראש הממשלה, יצחק רבין, עינויי נחקרים במרתפים וכשלים נוספים.

 

עם השקת האתר, השב"כ הולך בעקבות ארגוני מודיעין אחרים בעולם כמו ה-CIA האמריקני או ה-MI5 הבריטי, המפעילים אתרי אינטרנט. 

 

דיכטר לא מתייחס לנושא אתר האינטרנט בדף דבר ראש השב"כ באתר. "בשב"כ העובד במרכז! זהו סוד כוחנו, זהו המקור ליכולתנו, זוהי התשתית להצלחותינו! (כן, גם כאשר אנחנו נכשלים, מנהלינו ועובדינו במרכז!)", על פי דבריו באתר. איש לא יכחיש זאת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים