שתף קטע נבחר

צחי יערי נאשם בהטרדת מיקי חיימוביץ'

יערי הואשם כי הטריד את חיימוביץ' במשך מספר שבועות, בהם התקשר אליה עשרות פעמים ושלח לה עשרות הודעות טקסט, חיפש אותה במערכת ערוץ 10 ולא היסס להפעיל קרובים ומכרים של מגישת החדשות, במטרה להיפגש עמה. העבירות המיוחסות לו: פגיעה בפרטיות והפרת הוראה חוקית

כתב אישום בפרשת הטרדתה של מיקי חיימוביץ': כתב אישום הוגש הבוקר (יום ד') נגד צחי יערי, בנו של העיתונאי אהוד יערי, בבית המשפט השלום בתל אביב. יערי מואשם בעבירות של פגיעה בפרטיות, הטרדה באמצעות מתקן בזק והפרת הוראה חוקית.

 

יערי נעצר לפני כשבוע על ידי משטרת מרחב ירקון בחשד כי הטריד את מגישת החדשות של ערוץ 10 מיקי חיימוביץ'. במהלך הדיון בבית המשפט הסכימו הצדדים שיערי יישאר בימים הקרובים בהסתכלות בבית החולים אברבנאל ולאחר מכן ייפגשו שוב בבית המשפט כדי להמשיך את ההליכים.

 

על-פי כתב האישום, באמצע חודש פברואר החל יערי להתקשר לטלפון הנייד של חיימוביץ' ואמר לה כי הוא מעוניין לעבוד בטלוויזיה וביקש להתייעץ איתה בנושא.  

 

לאחר מספר שיחות ביניהם קבעו השניים להיפגש בסמוך למערכת החדשות של ערוץ 10 בגבעתיים. לאחר הפגישה ביקשה חיימוביץ' מיערי, שנהג להתקשר למכשיר הטלפון הפרטי שלה, שיפסיק להתקשר, ואף סירבה לבקשתו לשוב ולהיפגש איתה.

 

למרות זאת התקשר למחרת הפגישה, והיא שוב ביקשה ממנו שיפסיק, אך הבטיחה לו כי תיצור עמו קשר לאחר שיהיו לה תשובות בעניינו. מאז נהג להתקשר אליה עשרות פעמים ביום מהטלפון הנייד שלו, מהטלפון בבית אמו וממכשירים נוספים. לאחר שהתקשר אליה שבע פעמים באותו יום היא סירבה לשוחח עמו, אך הוא המשיך בתדירות של שיחה בכל כמה דקות, עד שעות הלילה המאוחרות. חיימוביץ' לא ענתה לשיחות.

 

עקב כך פנה בעלה של חיימוביץ', השדרן אלי אילדיס, ליערי וביקש ממנו אף הוא להפסיק להתקשר. לאחר שיערי סירב צעקה חיימוביץ' על יערי בטלפון ואמרה לו שיפסיק להטריד אותה, אך הוא כאמור המשיך וחיימוביץ' הפסיקה לענות לשיחות טלפון שמספרן אינו מזוהה.

 

החל מתאריך 15.3.2005, כשהבין שחיימוביץ' לא עונה לו עוד, הוא החל להתקשר למערכת ערוץ 10 עשרות פעמים ביום ולהשאיר לה הודעות שונות. בין היתר הוא אף נהג להתקשר בזמן מהדורת החדשות שהיא מגישה ובמהלך הפסקת הפרסומות במהלך המהדורה.

 

כשנוכח לדעת שגם בדרך זו אין אפשרות ליצור עמה קשר, הוא החל להשאיר הודעות ליעקב אילון, שמגיש את מהדורת החדשות עם חיימוביץ', בתקווה שבדרך זו יוכל ליצור עמה קשר. בימים שבהם לא הגישה את החדשות עקב נסיעה לחו"ל נהג להתקשר למערכת פעמים רבות ולשאול היכן היא ומתי היא תשוב. הוא ביצע את השיחות הללו, כך נטען בכתב האישום, למרות בקשותיהן של מזכירות המערכת שיפסיק להתקשר ולהטריד את חיימוביץ'. פעמים רבות הן נאלצו לטרוק את הטלפון בפניו כדי לשוב לעבודתן.

 

51 הודעות טקסט כתובות

 

עוד נטען בכתב האישום כי החל מ-4.3.2005 ועד 12.3.2005 שלח יערי לטלפון הנייד של חיימוביץ' 51 הודעות SMS בתדירות של מספר דקות בין הודעה להודעה. בהודעות ביקש ממנה יערי להיפגש עמו ולצאת עמה לבילויים משותפים. בתחילת חודש מארס הגיע יערי למקום עבודתו של אלי אילדיס ואף פגש שם את אחד מעמיתיו, אותו הוא מכיר.

 

חיימוביץ' פנתה לחברת אורנג' וביקשה להחליף את מספר הטלפון שלה, כדי שיערי לא יוכל לאתר אותה. אך יערי הצליח לאתר את המספר החדש ולמרות שחיימוביץ' שהתה בחו"ל, הוא התקשר לשם. אילדיס, שענה לשיחה, הורה לו שוב להפסיק ולהתקשר, אך יערי המשיך במעשיו.

 

עקב כך פנתה חיימוביץ' שוב לחברת אורנג' וביקשה להחליף את המספר למספר חסוי. לאחר מכן המשיך יערי להתקשר למערכת ואף פנה למספר רב של אנשי תקשורת כדי שיסייעו לו ליצור איתה קשר, ויגלו לו את מספרה החדש. בחלק מהשיחות עם אותם אנשים הוא אף הפיץ שמועות זדוניות ושקריות בנוגע לחייה האישיים של חיימוביץ'.

 

בתאריך 13.3.2005 הוציא בית משפט השלום בתל אביב צו האוסר על יערי להימצא במרחק 300 מטר מביתה של חיימוביץ', בעלה, רכבם, מקום עבודתם וכן מורה לו להימנע מליצור קשר עמם או עם מישהו מבני משפחתם. למרות זאת, יערי המשיך להתקשר לטלפון הנייד של אמה של חיימוביץ'. האם, שלא הספיקה להשיב לשיחה, חזרה אליו והוא הזדהה בפניה ואמר לה כי הוא רוצה את מיקי.

 

באותו זמן התקשר יערי גם לדירתה של חיימוביץ', עד ששוטרת שהיתה במקום הורתה לו לנתק את הטלפון. על כך הוא נאשם בפגיעה בפרטיות והטרדה באמצעות מתקן בזק ובעבירה של הפרת הוראה חוקית.

 

בין עדי התביעה בפרשה נמצאים שלי שטרנברג מערוץ 10, אברי גלעד ואנשים נוספים שהיו עדים להטרדות של יערי.

 

הפרקליטות ביקשה לעצור את יערי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, לאחר שלטענתם גרם לחיימוביץ' מצוקה קשה ומנע ממנה מלקיים חיים סדירים. התובעת, ורד אנוך, טוענת כי מעשיו מעידים על אובססיביות וחוסר יכולת לחדול מהמעשים, שמהווים מטרד ופגיעה בפרטיות, והטילו מורא על חיימוביץ'.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
יערי. מואשם
צילום: אבי כהן
חיימוביץ'. מוטרדת
מומלצים