שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חדש: אתר היום הלאומי לאינטרנט בטוח

  באפריל ייערך "היום הלאומי לאינטרנט בטוח", יוזמה של גופים ממשלתיים, ציבוריים ועסקיים, שמטרתה לספק לציבור הגולשים ההולך וגדל מידע, הסברים, סיוע ועצות בנוגע להתמודדות נבונה עם הסכנות שטומנת בחובה הרשת

  ב-4 באפריל השנה יתקיים "היום הלאומי לאינטרנט בטוח", שיתוף פעולה בין מספר ארגונים, עמותות וחברות מסחריות, בהם משטרת ישראל, עמותת אשנ"ב, איגוד האינטרנט הישראלי, משרד החינוך, אגף התיקשוב בצה"ל, החברה למתנסים, בזק, אינטרנט זהב, MSN ישראל, גל"צ וצ'קפוינט. יוזמת המפעל היא מיקרוסופט ישראל, שגם מארחת את האתר.

   

  מטרת היום המיוחד היא להעלות את המודעות לסכנות השונות שמציב האינטרנט בפני גולשים בני כל הגילאים. במהלך היום תערכנה פעילויות שונות, ביניהן הקניית מיומנויות לגלישה בטוחה, ואבטחת המחשב, המיועדות לבני נוער והורים כאחד.

   

  "יותר ממיליון בתי אב בישראל מחוברים לאינטרנט...השימוש באינטרנט הפך לחלק ממהלך החיים היום יומי שלנו, אם זה לצורכי לימודים, בידור או עבודה. לדאבוננו, בצד עושר המידע והרחבת האופקים מביא איתו האינטרנט סכנות אפשריות למשתמש, החל מבעיות אבטחת מידע כגון חדירת וירוסים או תוכנות ריגול, דרך דואר זבל, חדירה לפרטיות, חשיפה לתכנים לא ראויים, התמכרות ועוד", נכתב באתר.

   

  קליפ מרגש

   

  בשלב זה, ניתן למצוא באתר מידע על האירועים המתוכננים במהלך היום, שבראשם הדרכה ללא תשלום ברחבי הארץ, שייערכו בכ-150 מתנ"סים, מרכזי מיחשוב של להב"ה ותפוח ובמכללות ג'ון ברייס, הייטק, סלע ומדיאטק.

   

  עוד באתר: מדורים המוקדשים להורים, לילדים ובני נוער, ולגולשים בעלי ידע מתקדם מעט יותר, בהם ניתן למצוא מאמרים (שרובם מתורגמו מאתרי מיקרוסופט השונים, ומקצתם לקוחים מאתר משטרת ישראל לילדים ולנוער), מעט קישורים רלוונטיים, וקטע וידאו המספר את סיפורו הטרגי של אופיר רחום, נער בן 16, שנרצח בפברואר 2001 ברמאללה, לשם הגיע בעקבות אמנה מונה, צעירה פלסטינית אותה הכיר בצ'אט.

   

  בקליפ המרגש מספר אביו של אופיר, שלום רחום, על בנו, על האינטרנט, והוא כולל תמונות וקטעי עיתונות. "אילו אופיר היה יודע על הסכנות שיש באינטרנט, אני בטוח שהרצח שלו היה נמנע", אמר האב.

   

  למסד את היום

   

  על פי הגופים שמאחורי היוזמה, מדובר ברעיון שנולד על רקע הגידול האדיר בגלישה בארץ, שבמקביל לה התעוררו מה שהם מכנים "תופעות שליליות כמו: חשיפה לתכנים פוגעים, פיתויים וסכנות שמציבים עבריינים בצ'טים ובפורומים, הונאות כלכליות, ווירוסים, דואר זבל, פריצות למחשבים ביתיים וכדומה".

   

  כחלק מהניסיון לחנך את הציבור, מקווים המארגנים למסד את היום הזה כאירוע קבוע, מתמשך, שייתקיים מדי שנה בתאריך קבוע, בדומה למתרחש במדינות אחרות בעולם, כגון גרמניה, פינלנד ואירלנד.

   

  מיקרוסופט מציגה את האירוע כפרויקט ציבורי בעל ערך חברתי. מצד שני, ברור לחלוטין כי שיפור מצב האבטחה של מיליוני המחשבים האישיים בישראל

  יועיל לה גם מבחינה מסחרית וישפר את תדמיתה הבעייתית בתחום האבטחה. מיקרוסופט מתעלמת מתרומתה המכרעת למצב הרעוע של אבטחת המידע ברשת, שנובעת מבעיות אבטחה המובנות ביישומים שלה. עם זאת, הכוונות הן טובות ואם הן יביאו לבסוף להגברת המודעות לנושא - דיינו. (רוני שני).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היום הלאומי לאינטרנט בטוח. ביוזמת מיקרוסופט ישראל
  מומלצים