שתף קטע נבחר

לפיד מתנצל: גלאון התחילה, אבל אני ג'נטלמן

יו"ר שינוי זעם הבוקר על דברי הביקורת של ח"כ גלאון על מפלגתו, ורמז כי היא עוסקת במקצוע העתיק בעולם. מאוחר יותר תיקן: "מצטער אם היא נפגעה וחוזר בי מהביטוי". גלאון לפני ההתנצלות: "הוא סקסיסט, שוביניסט, גזען וערוותו נחשפה ברבים". בישיבת שינוי אישרה הסיעה פה אחד את ההסכם עם שרון

מקלל ומתנצל: ח"כ יוסף (טומי) לפיד התנצל בצהריים (יום ב') על דבריו כלפי חברת הכנסת זהבה גלאון (יחד). "כמו אצל הילדים - היא התחילה, אבל היות שהיא נעלבה ולא התכוונתי ואני ג'נטלמן, אני מצטער אם נפגעה וחוזר בי מהביטוי", אמר יו"ר סיעת שינוי.

 

ח"כ זהבה גלאון קיבלה את ההתנצלות ואמרה ל-ynet: "לא מדובר בעלבון אישי אלא בפגיעה בשמן וזכותן של נשים להשתתף בשיח הפוליטי". לדבריה, "גם בעתיד ארשה לעצמי למתוח ביקורת לגיטימית, גם כשהדבר נוגע למפלגת שינוי".

 

הבוקר תקף לפיד את גלאון בישיבת סיעת שינוי ואמר לחבריו: "אני לא רוצה לומר לכם מה אני חושב על מקצועה של זהבה גלאון". זאת, לאחר שהתבקש על ידי עיתונאים להגיב על דבריה של גלאון כי אין הבדל בין שינוי לבין החרדים ו"הכל שאלה של מחיר". הנוכחים בחדר פירשו את כוונתו של לפיד כהתייחסות למקצוע העתיק בעולם.

 

בישיבה אישרה סיעת שינוי פה אחד את ההסכם עם ראש הממשלה בעניין ההצבעה בעד התקציב, למעט הסעיפים המעבירים כספים למפלגות החרדיות. זאת, בדיוק שבוע לאחר שקיבלה החלטה, שוב פה אחד, להצביע נגד התקציב. מהישיבה נעדרו בהפגנתיות הח"כים חמי דורון ומודי זנדברג.

 

ח"כ לפיד ניסה שוב להסביר את השינוי בעמדת מפלגתו בימים האחרונים. "אם לא היינו עושים זאת היו אומרים שאנחנו פראיירים כי החרדים דאגו לבחורי הישיבות ואנחנו מזניחים את הסטודנטים.

 

"לא כולם מאושרים מהסכם שהוא פשרה. הפעלנו לחץ עצום על שרון כשאמרנו שנצביע נגד והמטרה היתה או כניסה לממשלה או ביטול 290 המיליון או ברית הזוגיות. בפגישה בשבת עם שרון שוכנענו שלמרות שהוא תומך עקרונית בחוק ברית הזוגיות, הרי שאם הוא יסכים, יהיו לו 35 מורדים במקום 13 ואנחנו לא רצינו להפיל את התקציב".

 

ח"כ אברהם פורז (שינוי) אמר כי "אנשים לא מבינים את שיטת המשא ומתן". לדבריו, "אנחנו האמנו שהלחץ על שרון ישיג אחת משתיים: או שיפעל בעניין ברית הזוגיות או שיוותר על יהדות התורה. שרון יכול היה לא לתת לנו כלום, אך הוא נתן לנו 700 מיליון שקלים כי הוא השתכנע שיש בכוחנו להפיל את התקציב".

 

גלאון: לפיד הוא שוביניסט וגזען

 

בתגובה לדברי לפיד עליה תקפה אותו ח"כ גלאון בחריפות:

 "הוא מעורר בי חמלה. הוא פתטי, יצא מהכלים וירד מהפסים. מהתדמית הליברלית לכאורה פורץ אדם סקסיסט, שוביניסט וגזען. לשונו לשון ביבים, 700 המיליון שקיבלה שינוי לא יחפו על חשיפת ערוותו ברבים. הוא האיש הכי נמוך בכנסת. אני לא יודעת מה אני מרגישה סלידה או חמלה". 


פורסם לראשונה 28/03/2005 10:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לפיד. "היו אומרים שאנחנו פראיירים"
צילום: רויטרס
צילום: זום 77
גלאון. מרחמת וסולדת
צילום: זום 77
צילום: טל כהן
פורז. "אנשים לא מבינים"
צילום: טל כהן
מומלצים