שתף קטע נבחר

del.icio.us

שירות המאפשר לשתף גולשים אחרים ברשימת המועדפים הפרטית שלכם, הזמינה באמצעות כתובת URL ייחודית או עדכוני RSS

delicious הוא שירות ייחודי, המציע לכם לשתף את כל העולם או חברים בלבד ברשימת המועדפים שלכם, כך שגולשים שונים יוכלו לקבל גישה אליהן בכל עת באמצעות כתובת אינטרנט ייעודית.

חשוב לציין, כי איש לא ייהנה מגישה למחשב שלכם. במקום זאת, יישלחו עדכונים מהמחשב לרשת בכל פעם שתעדכנו דף אינטרנט חדש במועדפים. תוכלו לשמור על פרטיות המועדפים שלכם ולשתף את המידע בין שני מחשבים בהם אתם משתמשים - בבית ובעבודה, למשל.

 

האתר, שאינו מצטיין בעיצוב מרהיב או ממשק נוח וחדשני במיוחד, נראה במבט ראשון כמו תרגיל ב-HTML למתחילים, אולם במהרה מתגלה כפתרון נוח ומתבקש לחיים המודרניים, בהם כל אחד מאיתנו עובד לפחות על שני מחשבים במקביל (בבית ובמשרד), ונזקק לעיתים לרשימות המועדפים גם בעת העדרות מהמחשב המתאים. כך, ללא צורך בנשיאת התקני זכרון חיצוניים או גיבוי וסנכרון הרשימה - ניתן בכל עת ומכל מקום לגשת לסימניות שלנו, וגם לשתפן עם אחרים.

 

לאחר ביצוע הרשמה קצרה, תוכלו לקבל גישה ל-Bookmarklet (סימניה משוכללת הבנויה מסקריפט קצר בשפת JS, ומאפשרת ביצוע פעולות מתקדמות ולא רק גישה לאתר), ייעודי של האתר, בעזרתו ניתן להוסיף אתרים מועדפים לרשימה, ולספק עבורם תיאור קצר, הערות ומילות מפתח תואמות.

 

הנדבך הקהילתי של האתר בא לידי ביטוי באפשרות להקצות הרשאות לגולשים אחרים, על מנת שיוכלו לצפות בקישורים שאספתם, וכן ביכולת לראות אילו גולשים אחרים בחרו בקישור המועדף הזה ברשימה שלהם, ולהירשם לקבלת גישה לרשימות מועדפים של גולשים זרים וחברים.

 

כל משתמש מקבל מעין דף בית אישי, עם כתובת אינטרנט עצמאית כמו del.icio.us/geoffrey, דרכה מתבצעת הגישה לרשימה מכל מחשב שהוא. נוסף על כך, כל תג שתצרפו לאתרים מועדפים שונים, כמו למשל קובצת אתרים העוסקים מחשבים, תקבל אף היא כתובת URL ייעודית. כך תוכלו למשל להפנות את חבריכם לרשימת המועדפים בנושא מחשבים באופן ספציפי, מבלי להלאות אותם בחיפוש בינות לכל הרשימה המלאה.

 

רשימות המועדפים של אחרים זמינים גם באמצעות עדכוני RSS, כך שתוכלו לצרפם ישירות לתוכנת קריאת ה-RSS שלכם, ללא צורך לבקר באתר. מקביל, ניתן גם לחסום רשימות או קטגוריות מסוימות, תוך שימוש בפונקציית ה-ignore של האתר.

 

מאחר ומדובר בפרויקט קוד פתוח, המשתמשים מוזמנים לפתח עבורו תוספים (בעזרת API הזמין באתר), ובדף ה-About תוכלו למצוא שיפורים וטיפים ממשתמשים אחרים, שמצאו דרכים לשיפור פעולת האתר או פיתחו פתרונות לעבודה עם מערכות שונות.

 

יתרונות: גישה מכל מקום, אפשרות עריכה מתקדמת.

 

חסרונות: לא היה מזיק לשפר את הממשק.

 

השורה התחתונה: יעיל, חכם ומתבקש.

 

ציון: 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים