שתף קטע נבחר

כרוז מימין: לא להתייצב לשירות אחרי פסח

ארגוני ימין בברכת איחוד הרבנים למען ארץ ישראל מפיצים היום כרוז הקורא שלא להתייצב לשירות בצה"ל לאחר הפסח ולמעשה לערוק מן הצבא. הסיבה: כל התייצבות לשירות תסייע להתנתקות. הרב אברהם שפירא, ממנהיגי הציונות הדתית, צירף חתימתו. ח"כ לפיד: על מזוז להורות על חקירת הרבנים

שיא חדש בהתנגדות הרבנים להתנתקות. "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר (יום ה') כי הגוף בראשותו של מנהיג הציונות הדתית, הרב אברהם שפירא, קורא לחיילים במילואים ובסדיר לא להתייצב לשירות בצה"ל אחרי פסח - ולמעשה לערוק מהצבא.

 

ארגוני ימין קיצוני ובראשם "מטה חומת מגן", שבראשו עומד אחיה של שרת החינוך נעם לבנת, מתכוונים להפיץ היום כרוז הקורא לחיילים לא להתייצב לאף משימה צבאית לאחר החג. הסיבה: צה"ל הודיע לראשי המתנחלים כי ככל הנראה כבר לפני פסח תימנע הכניסה להתנחלויות המיועדות לפינוי.

 

כעת קיבלו יוזמי הכרוז את ברכתו של "איחוד הרבנים למען ארץ-ישראל", שבראשו עומד אחד ממנהיגיה הרוחניים של הציונות הדתית, הרב אברהם שפירא. כמעט כל ראשי ישיבות ההסדר והמכינות הצבאיות הם תלמידיו לשעבר של הרב וסרים למרותו. 

 

מטה "חומת מגן", בראשות לבנת, הציג בפברואר במסיבת עיתונאים בתל-אביב עצומה עליה חתומים אלפי חיילים בשירות סדיר ובמילואים. החיילים מכריזים במסגרת העצומה כי יסרבו פקודה אם ייקראו לפנות יישובים במסגרת תוכנית ההתנתקות. בעצומה נכתב: "לא ניתן את ידינו לתוכנית ההתנתקות. יהודים לא מגרשים יהודים".

 

לאחרונה אף נחקר לבנת במשטרת ירושלים בחשד להסתה והמרדה, זאת לאחר שקרא לחיילים בכנס ימין קיצוני שנערך בירושלים לחתום על עצומה הקוראת לסרב לפינוי יישובים.

 

לפיד: "זו הסתה ויש להעמיד הרבנים לדין"

 

שר המשפטים לשעבר ויו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, אמר בתגובה כי "הרבנים שקוראים לחיילים שלא לשוב לשירות בצה"ל אחרי פסח שוב עוסקים בהסתה להפרת החוק, והגיע הזמן להעמיד אותם לדין". לדבריו של לפיד, "הרבנים הקיצונים משחקים משחק של חתול ועכבר בו הם בודקים את קצה הסבלנות של מערכת המשפט".

 

ח"כ אילן שלגי (שינוי), אמר בתגובה: "אם גם הפעם מזוז לא יורה על חקירת הרב שפירא והרבנים האחרים הקוראים לסרבנות, שיגיש את התפטרותו. יועץ משפטי הססן יסכן את הדמוקרטיה הישראלית".

 

גם ח"כ זהבה גלאון (יחד) קראה למזוז, לפתוח בחקירה נגד קבוצת הרבנים. לדבריה, "אילו הרבנים לא היו מרגישים שיש להם חסינות נגד העמדה לדין, הם לא היו עושים ניסיון להמרדה מאורגנת ומרי אזרחי".

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, הגיב לדברים ואמר: "שעת האמת של המפד"ל הגיעה, ועליה לבחור האם ברגע המבחן היא עומדת לצידה של מדינת ישראל, או בוחרת להילחם במדינה ולתמוך בעמדת הרבנים הקוראים לסירוב פקודה. רבני יש"ע והרב שפירא כבר הוכיחו כי ברגעי מבחן, אחדות ישראל איננה בראש מעיינם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
שפירא. צירף חתימתו
צילום: זום 77
צילום: עופר מאיר
לבנת. מפיץ כרוז
צילום: עופר מאיר
צילום: עופר מאיר
עצומת הסירוב של חומת מגן
צילום: עופר מאיר
מומלצים