שתף קטע נבחר

יוזמה חדשה: להחרים את רוחמה אברהם

ראש עיריית נס ציונה, חבר הליכוד יוסי שבו, קורא לעמיתיו ראשי הערים להחרים את סגני השרים החדשים, שראש הממשלה מינה לאחר שתמכו בו בהצבעות בכנסת. "זה אתנן פוליטי. אין שום מילה אחרת לתאר זאת. לא יכול להיות שבתקופה כזאת המנהיגים שלנו לא ינהגו בצורה שקולה יותר עם מינויים. אני אומר את זה ברור - אין בכוונתי לשתף איתם פעולה", הסביר

יוסי שבו, ראש עיריית נס-ציונה ואיש ליכוד, יוצא במתקפה חריפה נגד המינויים של ראש הממשלה אריאל שרון, וקורא לעמיתיו ברשויות המקומיות שלא לשתף פעולה עם סגני השרים החדשים.  "מבחינתי, רוחמה אברהם לא קיימת בתפקידה החדש", אמר ל-ynet.

 

שבו, ששירת בעברו הצבאי כמושל עזה, דווקא תומך בתוכנית ההתנתקות של אריאל שרון. יחד עם זאת, המינויים של תומכי שרון לסגני שרים עוררו את זעמו: "זה אתנן פוליטי. אין שום מילה אחרת לתאר זאת. לא יכול להיות שבתקופה כזאת המנהיגים שלנו לא ינהגו בצורה שקולה יותר עם מינויים. אני אומר את זה ברור - אין בכוונתי לשתף איתם פעולה. לא נתייחס אליהם כסגני שרים בתפקידם החדש, אלא כח"כים לכל דבר ועניין".

 

ומה חושב ראש העיר על רוחמה אברהם, שתתמנה לסגנית שר הפנים, ושעמה יצטרך לעבוד בשיתוף פעולה? "מבחינתי, רוחמה אברהם לא קיימת. היא הייתה צריכה לקום ולהתפטר מהתפקיד שלה, כמו גם גילה גמליאל וסגני השרים האחרים. לא יכול להיות שהם יקבלו צ'ופר על הצבעה עם ראש הממשלה". באשר לחשש שגישה זו תפגע בו ובתושבי עירו, אמר שבו: "אני לא מפחד מאף אחד. נבחרתי על ידי הציבור ולא על-ידי שר כזה או אחר.

 

"המינויים הללו חצו את כל הגבולות. הם קיבלו את התפקיד רק בגלל שהרימו יד עם ראש הממשלה. עלי זה לא מקובל ואני לא מכיר בהם, ולא בסמכות החדשה שלהם. אפנה לחברי ראשי הערים האחרים ואבקש גם מהם לנהוג כך".

 

מלשכתה של רוחמה אברהם נמסר בתגובה: "דבריו של יוסי שבו לא ראויים. ימים יגידו זאת. אני מאמינה שבעתיד הקרוב הוא יאכל את הכובע שלו".


פורסם לראשונה 31/03/2005 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היוזמה של יוסי שבו
צילום: חן מיקא
סגנית שר הפנים, רוחמה אברהם
צילום: חן מיקא
צילום: צביקה טישלר
גילה גמליאל
צילום: צביקה טישלר
מומלצים