שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השדרן טוני פיין תובע את רשות השידור

  פיין טוען שכבר 29 שנה הוא עובד ברשות השידור על בסיס חוזה קבלני של "עובד זמני"

  שדרן הרדיו טוני פיין הגיש הבוקר (ב') תביעה בבית הדין לעבודה בתל אביב נגד רשות השידור. פיין עובד ברשות השידור ברציפות כבר 29 שנים, אך עדיין חתום על חוזה של עובד זמני.

   

  בתביעה נטען שפיין עובד ברשות מאז עלה ב-1976. כיום הוא משמש כעורך אחראי ומרכז רשת ג' של קול ישראל בת"א. פיין תובע את רשות השידור על העסקתו על בסיס חוזה קבלני "העסקה פיקטיבית ומנוגדת לחוק לאורך שלושה עשורים", טוען פיין. בני כהן, עורך דינו של פיין, מציין כי "חוק רשות השידור מתיר להעסיק עובדים בחוזים מיוחדים רק בתפקידים זמניים וללא כל ספק תפקידו של פיין כעורך ורכז המערכת ברשת ג', אינו בגדר 'תפקיד זמני' ולפיכך דרישתה של רשות השידור להחתימו על חוזה מיוחד מנוגדת בעליל לסמכותה על-פי דין". בנוסף פיין תובע את רשות השידור על הלנת שכרו בגין שעות עבודה נוספות בחודשים נובמבר 2004 ומרץ 2005.

   

  פיין טוען כי הוא החליט להגיש את התביעה לאחר שכל ניסיונותיו להגיע להסדר עם רשות השידור כשלו. למה רק אחרי 29 שנה נזכר פיין לתבוע? כתב התביעה מציין כי "התובע אשר החל את דרכו ברשות-השידור כעולה חדש, לא הבין בתחילה את המשמעות הנוגעת לצורת העסקתו. הוא היה שקוע כל כולו בעבודה אותה אהב וביצע במסירות. את תוכניתו הפיק וערך על בסיס יום-יומי מבלי שניתנה לו אפילו הזכות הבסיסית העומדת לרשות כל עובד – לצאת לחופשה שנתית".

   

  בכתב התביעה מצוין שכבר ב-1982 כתב פיין למנהל הרדיו פנייה מרגשת: "המצב הזה לא הפריע לי כלל עד לפני שנה וחצי, שאז התחתנתי, קניתי בית, נולד לי בן, שיניתי את האזרחות שלי לישראלית והחלטתי סופית לבנות את חיי בארץ. כל זה מחייב אותי לבקש את התקן הנדרש, כדי שיהיה לי בטחון בעבודה קבועה לעתיד, ושאוכל לפרנס את משפחתי בכבוד ולא אהיה במצב של אי-בטחון תמידי, כפי שזה היום, שאינני יכול לתכנן תוכניות יותר מכמה חודשים קדימה".

   

  בתגובה שלח גלעד בן-ש"ך, מנהל רשת ג', מכתב לפיין: "היום קיימתי שיחה עם מנהל הרדיו בנדון. לצערנו אין כרגע תקן ויהיה עלינו להמשיך בסידור הנהוג עד כה. בעתיד נבדוק המצב שוב".

   

  על פועלו של פיין כתבו בתביעה: "על השפעתו של התובע בעיצוב התרבות המוסיקלית בישראל, יכול להעיד כיום, כמעט כל ישראלי מעל גיל שלושים, אשר נחשף לתוכניותיו של התובע בתקופת נעוריו. רבבות שמעו מידי יום את תוכניותיו 'שעה עם טוני פיין', 'חדש, חדיש ומחודש' באמצעותן הכירו, לראשונה בחייהם, את מיטב הזמרים ולהקות הקצב בעולם כולו". פיין עסק גם בגילוי כשרונות חדשים לרדיו, השדרן רם תדמור, יגאל רביד, נועם גיל-אור ולאה עוז היו רק חלק מהשדרנים שעברו את הדרכתו. 

   

  מרשות השידור נמסר: "התביעה טרם הגיעה לידינו, כשתגיע נתייחס לדברים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים