שתף קטע נבחר

סקר: 36 אחוז מההורים מנסים להגביל גלישת ילדיהם

מההורים ציינו כי להערכתם ילדיהם נחשפים באינטרנט לתכנים בעייתיים, אולם רק 13% מהם ציינו כי הבחינו בשינויים לרעה בהתנהגות הילדים כתוצאה מחשיפה לתכנים אלו

כ-38% מההורים סבורים כי ילדיהם נחשפים באינטרנט לתכנים בעיתיים וכשליש מהם (36%) מנסים להגביל את גלישת ילדיהם באינטרנט לאתרים כאלה. כך עולה מסקר של חברת מחקרי הגל החדש, שהוזמן על ידי מיקרוסופט לקראת היום הלאומי לאינטרנט בטוח. המחקר בחן את רמת החששות של הורים משימוש ילדיהם ברשת ואת נושא אבטחת המחשב הביתי.

 

מבין ההורים שניסו להגביל את הגלישה של ילדיהם לאתרים בעלי תוכן בעייתי, 81% ציינו כי הצליחו בכך. 38% מההורים ציינו כי להערכתם ילדיהם נחשפים באינטרנט לתכנים בעייתיים, אולם רק 13% מהם ציינו כי הבחינו בשינויים לרעה בהתנהגות הילדים כתוצאה מחשיפה לתכנים אלו.

 

53% מההורים ציינו כי ילדיהם מודעים לסיכונים הכרוכים בגלישה באינטרנט, ואילו 43% סבורים שרמת המודעות של ילדיהם לסכנות האינטרנט אינה גבוהה.

 

47% מההורים מסרו כי הם מכירים את הילדים או האנשים שילדיהם מתכתבים איתם באינטרנט במידה טובה או טובה מאוד. 19% ציינו כי הם לא מכירים את בני שיחם של ילדיהם ברשת.

 

מעניין לציין, כי התופעה שגורמת לחשש הגדול ביותר בקרב הורים לילדים היא "חשיפה לתכנים בעייתיים באינטרנט" (כגון אלימות, מין הסתה) – 37% מההורים ציינו זאת, אף יותר מפיתוי על ידי עברייני מין (28 אחוז בלבד) או חשיפה לגורמי טרור (9%), הונאות כלכליות (4%), שימוש בלתי מורשה בכרטיסי אשראי (4%) ועידוד להתאבדות (2%).

 

29 אחוז לא משקיעים באבטחה

 

מבין המרואיינים אשר נשאלו כמה כסף הם משקיעים בשנה בהגנה על המחשב הביתי (ובכלל זה רכישת תוכנת אנטי ווירוס, רכישת פיירוול, רכישת תוכנה נגד דואר זבל, תיקון תקלות הנובעות מווירוסים ועוד ) 29 אחוז ציינו כי הם משקיעים עד 1,000 שקל, שבעה אחוז משקיעים מעל 1,000 שקל. 29% כלל לא משקיעים כסף בכך ו-35% לא ידעו לציין כמה הם משקיעים.

 

64 אחוז מכלל המרואיינים ציינו כי התמודדו בעבר עם מתקפת וירוסים, דואר זבל או פריצה למחשב הביתי. 61 אחוז מכלל המרואיינים ציינו כי הם מודעים לצורך להוריד עדכוני תוכנה והם מורידים עדכונים שונים מהאינטרנט, 13% מודעים לכך אך לא מורידים, 11% לא ידעו על כך והם אינם מורידים עדכונים, ו-15% לא ידעו לענות על השאלה.

 

המחקר נערך באמצעות הטלפון בחודש מרץ, 2005. בסקר לגבי שימוש של ילדים באינטרנט השתתפו 250 מרואיינים יהודים דוברי עברית, שהם הורים לילדים שגולשים באינטרנט מהבית. בסקר על מיגון המחשב מפני וירוסים השתתפו 300 מרואיינים שיש להם מחשב בבית עם גישה לאינטרנט.

 

סקר נפרד שערך משרד החינוך בקרב תלמידי התיכון וחטיבות הביניים ופורסם בחודש שעבר גילה, כי 34 אחוז מהתלמידים מוכנים להיפגש פנים אל פנים עם זרים שהכירו במהלך גלישה באינטרנט; 38 אחוז מהתלמידים ציינו כי הם משוטטים באתרי סקס והימורים, אף שהוריהם אוסרים זאת עליהם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
19 אחוז לא מכירים את בני שיחם של ילדיהם
מומלצים