שתף קטע נבחר

רפאל: רווח של 45 מיליון דולר ב-2004

בתום שלוש שנים להפיכתה לחברה עסקית, מדווחת רפאל על עלייה של כ-22% ברווחיה, מכירות של 800 מיליון דולר, והזמנות חדשות של 953 מיליון דולר

בתום שלוש שנים להפיכתה לחברה עסקית, סיימה חברת רפאל (הרשות לפיתוח אמצעי לחימה) את שנת 2004 ברווח של 45 מיליון דולר, עלייה של כ-22% לעומת הרווח שצברה ב-2003. מכירות החברה ב-2004 הסתכמו ב-800 מיליון דולר, ירידה קלה לעומת 830 ב-2003, וההזמנות החדשות עמדו על 953 מיליון דולר.

 

החברה מדווחת על צבר הזמנות של 1.7 מיליארד דולר בפתיחת שנת 2005, מהן כ-60% לייצוא, לעומת צבר הזמנות של 1.54 מיליארד דולר בפתיחת 2004.

 

 

בשנת 2004 עסקה החברה בהקמת מיזמים עסקיים משותפים עם חברות מובילות באירופה וארה"ב לצורך הרחבת הפעילות הבינלאומית של רפאל. חלק מרווחיה ב-2004 נובעים ממימוש משמעותי מן הפעילות האזרחית של רפאל, דרך אחזקותיה בחברות RDC וגיוון אימג'ינג.

 

אלוף (במיל') ידידיה יערי ,מנכ"ל רפאל, אמר כי חוסנה ואיתנותה הפיננסית של רפאל מאפשרים לה לממש טוב יותר את האתגרים העומדים בפניה, בעיקר בשוק העולמי, במקביל לפיתוח אמצעים ומוצרים חדשים עבור מערכת הביטחון ולקוחותיה בחו"ל. יחד עם זאת הוסיף יערי כי יש מקום לשיפור ביעילות התפעולית ובהיקף קבלת ההזמנות של החברה.

 

יעקב תורן, יו"ר מועצת המנהלים של החברה , ציין כי עובדי החברה והנהלתה פועלים במסירות ובכישרון על מנת לשפר באופן מתמיד את הישגי החברה, בסיוע משרד הביטחון ורשות החברות הממשלתיות.

 

לדבריו, באמצעות הפיכתה לחברה עסקית מחזירה החברה למדינה את השקעתה הגדולה במהלך זה, דרך תעסוקה לאלפי עובדים, בעיקר באזור הצפון, יצוא בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה, ותשלומי מס הכנסה, מס חברות ודיבידנדים.

כל זאת בנוסף כמובן לתרומה המרכזית של רפאל לביטחון המדינה. גם הוא הוסיף כי על החברה לשפר את הרווחיות התפעולית שלה ולהגדיל בצורה משמעותית את צבר ההזמנות.

  

רפאל מפתחת ומייצרת אמצעי לחימה מתקדמים עבור צה"ל ומערכת הביטחון, וכן פועלת בשוק הבינלאומי. החברה מעסיקה  5,000 עובדים בנוסף לקבלני משנה וספקי שירותים רבים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים