שתף קטע נבחר

שרון: התושבים מבינים שאין מנוס אלא לעבור

במפגש עם פעילים במצודת זאב סיפר ראש הממשלה על הסיור שערך בשטח וציין כי הוא מתכוון לפעול בחודשים הקרובים כדי להגיע לפתרונות בהסכמה עם המתיישבים. שרון שיגר חיבוק חם לתושבים המיעודים לפינוי ואמר: "מדובר באנשים הטובים ביותר שישנם בארץ"

"גם התושבים מבינים שלא יהיה מנוס אלא לעבור למקומות אחרים", כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה, אריאל שרון במפגש עם פעילים במצודת זאב.

 

"אני עומד לעסוק בנושא הפינוי באופן פעיל בחודשים הקרובים כדי להגיע לפתרונות בהסכמה. בכך עסקתי היום ובכך נעסוק בימים הקרובים, עד שנמצא את הפתרון למתיישבים", אמר. 

 

שרון סיפר על הסיור שערך בדרום: "היום סיירתי בנגב המערבי במגמה למצוא פתרונות למתישבי חבל קטיף ויישובים נוספים שחיים ברצועת עזה, כדי שיעברו. ברור לי לחלוטין ואני מעריך שאין בכל הישובים אדם שרוצה לעזוב את המקום. אבל מאחר והממשלה וגם הכנסת קיבלו החלטות, ולדעתי החלטות מאוד חשובות מבחינת מצבה של ישראל, מעמדה של ישראל - גם התושבים מבינים שלא יהיה מנוס".

 

שרון העניק למתנחלים חיבוק חם בנאומו ואמר כי "צריך להבין שמדובר באמת באנשים הטובים ביותר שישנם בארץ. מתיישבים שעמדו שנים בתנאים מאוד קשים והצליחו לפתח חקלאות מהמפוארת ביותר בעולם". הוא הוסיף כי הוא אומר זאת "ללא שמץ של הגזמה".

 

"האנשים האלה עמדו שנים קשות מאוד במאבקים ביטחוניים אבל עשו אולי את הדברים היפים ביותר בארץ. אין ספק שהציבור הזה נמצא במצוקה היום וצריך לעשות כל דבר כדי להקל על המהלך הקשה הזה שהם עומדים בפניו", סיכם.

 

בתגובה לדברי שרון אמר דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג: "בכל פעם שראש הממשלה משבח אותנו אנחנו נכנסים לכוננות ספיגה. אנחנו ממשיכים כרגיל במאבק מתוך אמונה וביטחון כי בחודשים הקרובים שרון יהיה עסוק באופן פעיל בפינויו שלו מלשכתו - אל חוות השקמים. זאת, כיוון שהמוני אזרחי ישראל יבהירו נחרצות לדיקטטור שהזוועה לא תעבור".

 

הירידה לשטח

 

מוקדם יותר היום סייר שרון באשקלון ובאזור חולות ניצנים, כדי לבדוק את האפשרות להעביר לאזור את כל תושבי גוש קטיף. שרון הנחה את הגורמים המקצועיים להתחיל לעבוד בשטח, לבנות ולהכין את תשתיות באזור משקי חבל עזה שבנגב המערבי, במועצה האזורית אשכול שמחוץ לרצועה.

 

"צריכות להיות תשתיות בתחילת מאי", אמר שרון. "צריך לקלוט פה אנשים. חייבים להתחיל ליישר את השטח, ואני מבקש שתתקדמו בעבודה כדי ליישר את השטח. בנושא הרחבת היישוב ניצן, שרון טרם קיבל החלטה וציין כי ייבחנו מספר חלופות. לראש הממשלה הצטרפו בסיור אנשי מינהלת ההתנתקות ויונתן בשיא, נציגי התושבים באזור וכן בכירים בצה"ל.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. יעסוק בנושא
צילום: רויטרס
צילום: צפריר אביוב
הסיור בניצנים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים