שתף קטע נבחר

פעילי ימין שוב חסמו את איילון, הפעם ליד רוקח

שוב מתנגדי ההתנתקות הצליחו להפתיע את המשטרה ולחסום כבישים. הפעם - חסמו את נתיבי איילון ליד כביש רוקח, ובמקום נרשמו עומסי תנועה כבדים במיוחד. ניצב צור: "אנחנו לא נדע תמיד איפה הם יעשו את זה ומתי הם יעשו את זה, אבל מהירות התגובה היא מה שחשוב". 28 מהמפגינים נעצרו, והועברו לאגף החדש בכלא מעשיהו

המשטרה בהר הבית - המתנחלים הפתיעו באיילון. שוב המתנחלים הצליחו להפתיע את משטרת מחוז תל אביב. קומץ פעילי ימין הבעירו צמיגים והצליחו לחסום הבוקר (יום א') את נתיבי איילון סמוך למחלף רוקח לשני הכיוונים לכ-20 דקות. המשטרה טוענת כי הכביש נחסם לפרק זמן קצר יותר. במקום נגרמו פקקי תנועה כבדים, וניידות משטרה הוזנקו למקום, והצליחו לפתוח את הכביש לתנועה. (את עומס התנועה הכבד שהיה בבוקר ניתן לראות בקטע הוידאו, באדיבות נתיבי איילון)

 

באיילון דרום התנועה זרמה במהירות זמן קצר לאחר החסימה, אולם באיילון צפון נמשכו עומסי תנועה כבדים במשך שעות ארוכות.

 

28 פעילי ימין נעצרו בחשד להבערת צמיגים וחסימת נתיבי איילון. כך נמסר ממשטרת תל אביב. העצורים הועברו למעצר באגף החדש בכלא מעשיהו, המיועד לעצורים מקרב מתנגדי ההתנתקות.

 

הפעילים ניסו לברוח לכיוון "קאנטרי דקל" שנמצא בסמוך לאיילון, אך הם נתפסו. ברשות חלקם נתפסו בקבוקים עם עוד חומר דליק. אחרים נתפסו כבר כשהיו על מונית שירות. השוטרים עצרו את המונית, ולקחה לחקירה את שני פעילי הימין שהיו עליה.

 

ניצב דוד צור, מפקד מחוז ת"א סיפר: "בערך בשעה שמונה, סגרו את ציר רוקח משני הצדדים. צפינו שבעקבות האירועים בירושלים, יכול להיות אירוע כזה. כוחות משטרת התנועה היו פרוסים על הכביש. מדובר על כמה עשרות של פעילי ימין. הציר היה סגור כעשר דקות. אנחנו לא נדע תמיד איפה הם יעשו את זה ומתי הם יעשו את זה, אבל מהירות התגובה היא מה שחשוב".

 

השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אמר הבוקר: "המשטרה הייתה ערוכה לאפשרות של חסימות כבישים. הפינוי בנתיבי איילון היה מהיר".

 

עד ראייה סיפר שראה נהגים יוצאים ממכוניותיהם ומפנים בעצמם מתנחלת לשולי הכביש. 

 

חסימת הכביש קורית בזמן שהמשטרה היתה בכוננות שיא והציבה כ-3,000 שוטרים בהר הבית. למשטרה לא היה כל מידע מודיעיני על הכוונה לחסום את הכבישים. פעילי הימין הגיעו בשעות הבוקר לכביש איילון והצליחו בפעולה משולבת לחסום את התנועה לשני הנתיבים, בשעה בה הכבישים עמוסים במיוחד.

 

בפעם הקודמת הצליחו המתנחלים לחסום תוך כמה ימים גם את כביש החוף באזור מחלף פולג, וכמה ימים לפני כן את כביש מס' 1, בכניסה לאיילון.

 

אחרי חסימת איילון, הוגשו לבית המשפט 16 כתבי אישום באשמת התפרעות, כנגד חמישה נערים ו-11 מבוגרים שחסמו את הכבישים. 11 מהעצורים שוחררו, ורותקו למשך 30 יום ליישוביהם. אחד מהנאשמים, גל עדיאל, סירב להזדהות בפני בית המשפט ויוותר במעצר עד שיציג תעודה מזהה.


פורסם לראשונה 10/04/2005 08:15

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
המעצרים
צילום: אבי כהן
צילום: רויטרס
איילון בוער
צילום: רויטרס
צילום: אבי כהן
מכבים את האיילון
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
"ניסו לברוח לקאנטרי דקל"
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
"הפינוי היה מהיר"
צילום: אבי כהן
באדיבות חברת נתיבי איילון
הכביש נחסם לשני הכיוונים
באדיבות חברת נתיבי איילון
באדיבות חברת נתיבי איילון
נתיבי איילון הבוקר
באדיבות חברת נתיבי איילון
מומלצים