שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים לשושנה דמארי

  הפרס יוענק לזמרת במסגרת פסטיבל "ימי זמר" המציין השנה עשור להיווסדו

  במסגרת חגיגת העשור של פסטיבל "ימי זמר" המתקיים מדי שנה בחולון יקיים הפסטיבל מספר מחוות בהן הענקת פרסים ליוצרים וגופים שהשפיעו במיוחד על המוזיקה הישראלית.

   

  פרס מפעל חיים יוענק לזמרת שושנה דמארי, אותה הכתירה הנהלת הפרס "הגברת הראשונה של הזמר העברי". את הפרס החליטה להעניק לזמרת חברי וועדת הפרס, שכללה השנה את ד"ר דן אלמגור, מנהל רשת ג' של קול ישראל אמנון שילוני, ראש חטיבת התרבות והמוזיקה בגלי צה"ל מולי שפירא, מנכ"לית עיריית חולון, חנה הרצמן, מנכ"ל תיאטרון חולון ארנון פורת ומנהלו האמנותי של הפסטיבל, המוזיקאי יאיר שרגאי.

   

  בנימוקי ההחלטה נכתב: "הפרס יוענק לשושנה דמארי על שירתה העמוקה ועזת הרגש, על היותה סמל מופלא של המשכיות ואיכות, על אישיותה המיוחדת ועל השפעתה רבת השנים על דורות רבים של אמנים ויוצרים בתחום הזמר".

   

  פרסים נוספים יוענקו במהלך הפסטיבל לדני ליטאי ולמרגלית צנעני על תרומתם. בנימוקיהם כתבו חברי ועדת הפרס: "אנו מעניקים פרס לדני ליטאי על תרומתו רבת השנים כבמאי שהעמיד את הלהקות הצבאיות במרכז העשייה התרבותית והמוזיקאלית של הזמר הישראלי בשנות ה-60 וה-70, והעניק לאמנים מובילים בארץ הזדמנות ראשונה בדרך להצלחה גדולה". בנימוקי הפרס למרגלית צנעני נכתב: "הפרס יוענק לצנעני על היותה זמרת ויוצרת ייחודית, תוססת ונועזת אשר בכול אישיותה שילבה תרבויות ומקורות זמר שונים אל תוך כור ההיתוך המוזיקאלי והתרבותי שלנו, והיתה לדוברת רהוטה ועצמאית של הזמר הישראלי המתהווה".

   

  לראשונה בתולדות הפסטיבל החליטה עיריית חולון להעניק פרסים מיוחדים לגופים ממשלתיים והם חטיבת התרבות והמוזיקה של גלי צה"ל ורשת ג' של קול ישראל. הפרסים ניתנים לגופים אלא שהוגדרו על-ידי עיריית חולון כ"כאלה המרכיבים את פסקול חיינו", על תמיכה וקידום הזמר הישראלי המתמודד עם השיר הלועזי. "בלעדיהן ספק אם היו השיר והזמר הישראלי תופסים את המקום הראוי להם", נכתב בנימוקי הפרסים.

   

  יש לציין כי חטיבת התרבות והמוזיקה של גל"צ בראשותו של מולי שפירא שותפה להפקת מופע המחווה שיערוך הפסטיבל לדן אלמגור במלאת 70 שנה להולדתו, ואילו רשת ג' והעומד בראשה, אמנון שילוני, שותפים להפקת מופע המחווה המיוחד למרגלית צנעני. שילוני ושפירא, כאמור, ישבו בוועדת פרסי ההוקרה שיוענקו לדמארי, ליטאי וצנעני.

   

  דוברת הפסטיבל מוסרת בתגובה: "פרס ההוקרה לגלי צה"ל ולקול ישראל ניתן מטעם עיריית חולון ואינו קשור לשאר פרסי פסטיבל 'ימי זמר' שנקבעים על ידי ועדה עצמאית ובלתי תלויה. ההחלטה להעניק לשני הגופים הללו את פרסי ההוקרה התקבלה בשבוע שעבר, זמן רב לאחר שועדת הפרסים בה יושבים מולי שפירא ואמנון שילוני סיימה את תפקידה. הפרס שניתן לגל"צ ולקול ישראל נקבע במיוחד לרגל עשור לפסטיבל. תרומת גופים אלה לזמר העברי היא משמעותית ואי אפשר להתעלם ממנה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דמארי. פרס מפעל חיים
  צילום: ג'רמי פלדמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים