שתף קטע נבחר

בין העצורים באיילון: בן עשר ושני אחיו

שלושה אחים, אחד מהם בן עשר, השני בן 14 ואחות נוספת בוגרת, היו בין עשרות עצורי הימין בעקבות חסימת נתיבי איילון. לדברי עורך דינם, "האח בן העשר שהה שש שעות במעצר - זה אירוע חריג ולא הגיוני שעל מח"ש לחקור". המשטרה: "פנינו לאם שתקח אותו, והיא סירבה. רק לאחר שאיימנו עליה, היא הגיעה"

משפחה בהתנתקות: בין 28 מפגיני הימין שנעצרו אתמול (יום א') בעקבות חסימת נתיבי איילון ליד כביש רוקח, היו גם שלושה אחים ממשפחה ירושלמית. הצעיר שבהם בן עשר, עוכב למשך שש שעות בתחנת המשטרה, ואילו אחיו בן ה-14 ואחותו הבוגרת נעצרו ויובאו בבוקר לדיון בהארכת מעצרם - הנער בבית המשפט לנוער בתל-אביב, והאחות בבית משפט השלום בעיר.

 

עורך דינם של האחים, אורי קינן, טען כי העובדה שהמשטרה החליטה לעצור ילד כבן 10 שערורייתית. לדבריו, "מדובר בדבר חריג ולא הגיוני. על המחלקה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לפתוח בבדיקה מיידית של הפרשה". לדבריו, "הילד היה עצור למעלה משש שעות, בין השעה 8 וחצי בבוקר ל-2 וחצי אחר הצהריים".

 

לדבריו, "הילד אינו בר-עונשין. אם המשטרה כל כך רצתה לחקור אותו, היה אפשר לשאול אותו מספר שאלות בלבד ולתת לו ללכת לדרכו, אבל זה שהמשטרה בחרה להחזיק אותו שש שעות במעצר זה חמור מאוד והעניין צריך להיבדק".

 

גורמים במשטרה אמרו ל-ynet בתגובה: "פנינו לאם כדי שתגיע לקחת את בנה, אך זו סירבה, ורק כשאיימנו שנעביר אותו לגורמי רווחה, היא הסכימה לקחת אותו".

 

נער נעצר, וסוכלה חסימת כביש מספר 1 

 

משטרת רחובות הצליחה אמש לסכל ביצוע חסימה של כביש מספר 1 סמוך לגשר שעלבים. זאת, לאחר שנעצר נער שהוביל את השוטרים לסליק עם 25 צמיגים ושלושה גלונים של דלק.

 

בעקבות חסימת נתיבי איילון סמוך למחלף רוקח, נערכו במרחב שפלה בכוננות מוגברת למקרה שהמתנחלים ינסו לבצע שוב חסימה של כבישים. הכוחות נפרסו בשטח בצמתים מרכזיים. בסביבות השעה שש בערב נסע סגן מפקד תחנת רחובות, רב-פקד אלי מוסרי, לבדוק את היערכות הכוחות ובאזור גשר שעלבים, על הציר של כביש מספר 1 הוא הבחין בנער בן 17 לבוש חולצה של גוש קטיף המסתתר בין השיחים.

 

מוסרי עצר את המכונית וניגש אל הנער לשאול אותו לפשר מעשיו. האחרון טען כי הגיע לבקר את משפחתו ביישוב שעלבים, אלא שבבדיקה מהירה שערך מוסרי עם חוקריו התברר כי לנער אין כל משפחה ביישוב.

  

מאוחר יותר, בחקירה שנערכה במקום, נשבר הנער והודה כי הוצב כתצפיתן כדי לדווח ל"כוחות" אחרים על כך שהציר "נקי" ממשטרה וניתן לבצע חסימה. הנער גם הוביל את השוטרים למקום מחבואם של 25 צמיגים קשורים בחוטי ברזל ושלושה גלוני דלק שהיו אמורים להציתם.

 

"אני שמח שהצלחנו לסכל את האירוע הזה", סיכם רב-פקד מוסרי. "על-פי כמות הצמיגים והחומר שהיה לנער אין ספק שהיו אמורים לחבור אליו אחרים על מנת לבצע את החסימה. הנער נחקר ואנו מנסים להגיע אל שולחיו. בבוקר הוא יובא להארכת מעצר על מנת להמשיך בטיפול בחקירתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הבערת הצמיגים באיילון
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אחד העצורים
צילום: אבי כהן
צילום: רויטרס
סוכלה חסימה בכביש מספר 1
צילום: רויטרס
מומלצים