שתף קטע נבחר

מעצר מינהלי ראשון בהתנתקות - נגד פדרמן

שוטרים הגיעו הלילה לביתו של פעיל הימין הקיצוני בחברון ובידם צו מעצר מינהלי. לפי הצו, ייאסר עליו לצאת מביתו במשך כל שעות היממה, עד ל-1 בספטמבר. פדרמן בתגובה: לא יפחידו אותי. אפתח חמ"ל ואפעל מהבית שלי יום ולילה כדי לשבש את תוכנית העקירה"

צו מעצר מינהלי ראשון הוצא הלילה (ג') על רקע תוכנית ההתנתקות, לפעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן.

 

 

שוטרי משטרת מרחב חברון הגיעו לביתו של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, ובידם הצו, שחתום על-ידי אלוף פיקוד המרכז, האלוף יאיר נווה. בצו נכתב כי נאסר על פדרמן לצאת במשך כל שעות היממה מביתו עד ל-1 בספטמבר. לטענת המשטרה, פדרמן לא ענה בלילה לדפיקותיהם של השוטרים אז הם הכניסו לו את הצו מתחת לדלת.

 

בתגובה אמר פדרמן ל-ynet: "אפעל מהבית יום ולילה כדי לשבש את תוכנית העקירה. צווים מינהליים הם הדבר האחרון שמפחיד אותי. אני פותח כבר היום חמ"ל בבית ומתגייס כל כולי לפעול נגד תוכנית העקירה". פדרמן מתכוון גם לערער על הצו שהוצא נגדו.

 

רק השבוע אמר גורם צבאי בכיר כי הוא תומך בצווי מעצר מינהליים נגד קבוצה של פעילי ימין קיצוני. הגורם הוסיף הוא סבור שיש להוציא את הצווים חודשיים-שלושה לפני תוכנית ההתנתקות. לדבריו "מדובר בקבוצה המונה עשרות פעילים".

 

המשטרה פשטה על ביתו של פדרמן

 

פדרמן ישב כבר במעצר מינהלי במשך כתשעה חודשים. אז הצו היה חתום על ידי האלוף הקודם, משה קפלינסקי. בתקופה האחרונה הוא היה במעצר בית רק בשעות הלילה ובשעות היום הותר לו לנוע בחופשיות.

 

בראיון שנתן לאחרונה ל-ynet אמר פדרמן כי "בתקופה שלפני ההתנתקות אנחנו צפויים לראות שאלפי פעילי ימין ישתקו את המדינה". הוא לא פסל את האפשרות של שבירת פסי רכבת, מצור על משרדי הממשלה ואפילו השתלטות על תחנת תקשורת.

 

בימים האחרונים פשטה משטרת מרחב חברון על ביתו של פדרמן וחיפשה, לטענת פדרמן, תת מקלע מסוג עוזי. השוטרים יצאו מהחיפוש בידיים ריקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
פדרמן. "אקים חמ"ל בביתי"
צילום: עמית שאבי
צילום: זום 77
הכוחות בשכונת אברהם אבינו בחברון (ארכיון)
צילום: זום 77
מומלצים