שתף קטע נבחר

מארז הסברה: רב המשטרה מול הרב שפירא

המשטרה הפיצה מארז הסברה שלישי לקראת תוכנית ההתנתקות, ובו היא ציטטה אמירות של רבנים, ובהם הרב אברהם שפירא שקרא לסרב פקודה. מול התבטאות זו, קרא הרב הראשי של המשטרה, תת-ניצב יעקב גרוס, למלא את המשימות למרות הכאב

המשטרה מפיצה בימים אלו מארז הסברה נוסף לשוטריה, במסגרת ההיערכות לתוכנית ההתנתקות. במארז הזה מופיעות אמירות שונות של רבנים, ובהם הרב אברהם שפירא, שקרא לסרב פקודה.

 

מולו, מצוטטים במארז ההסברה השלישי מספר רבנים ובראשם הרב הראשי של המשטרה, תת-ניצב יעקב גרוס, ובו הוא קובע כי "למרות הקושי והכאב הכרוך במשימת הפינוי יש למלא את המשימות כנגזרת מהתפקיד למען אחדות כוחות הביטחון". עוד מציין הרב גרוס כי השוטרים נדרשים לשמור על איפוק ועל כבודו של האחר או השונה.

 

מארז ההסברה השלישי שהוציאה המשטרה מוקדש ל"מורכבות המשימה", כאשר ייעודו העיקרי של המארז הוא לחשוף בפני השוטרים המיועדים להשתתף בפינוי מגוון נושאים, בהם איפיון השטח המיועד לפינוי והתושבים הגרים בו.

 

הוא כולל בין היתר התייחסות להתנהגות כוחות הפינוי ובו מפורטים איסורים וסייגים לשוטר בנושא חופש הביטוי והחובה להימנע מהבעת דעות בפומבי שיש בהן כדי להטביע עליהם זיהוי עם קבוצות המזוהות פוליטית, כלכלית וחברתית, קל וחומר במקרים שבהם ההתבטאות נכנסת להגדרה של התבטאות האסורה על פי החוק.

 

ההסברה מתייחסת גם להתנהגות הכוחות במצבי לחץ והצורך באיפוק ובאחריות אישית. המשטרה מתייחסת גם לנושא התקשורת ולתפקידה במסגרת תוכנית ההתנתקות והיערכות המשטרה אל מול התקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב שפירא "מככב" במארז
צילום: זום 77
צילום: רויטרס
המשטרה נערכת
צילום: רויטרס
מומלצים