שתף קטע נבחר

"האחים עופר ניסו לקבל הטבות שלא כדין"

משרדי האוצר והתשתיות הגיבו להאשמות האחים עופר בעניין דרישתם לתשלום של 130 מיליון שקל והאשימו את האחים עופר ש"התנהלו בחוסר תום לב"

"לא ייתכן שהאחים עופר ינסו לפגוע, שלא בתום לב ובמפגיע, בכספי משלם המסים". במלים חריפות אלה הגיבו אתמול משרדי האוצר והתשתיות על מכתבם של האחים עופר למנכ"ל משרד התשתיות, אלי רונן. במכתב, שעיקריו פורסמו אתמול בידיעות אחרונות, כינו האחים עופר את פקידי המדינה "שקרנים".

 

האחים עופר והמדינה חלוקים בעניין התשלום המגיע להם במסגרת המכרז להקמת תחנת כוח במישור רותם. המדינה טוענת כי בשל טעות היא הסכימה לשלם לאחים עופר סכום הגבוה ב-130 מיליון שקל מהסכום המגיע להם עבור ייצור חשמל בתחנת הכוח שיקימו. ואילו האחים עופר טוענים כי לא היתה כל טעות. "זהו ניסיון פופוליסטי ומכפיש של האוצר והתשתיות להפחית עלויות".

 

החשב הכללי, ירון זליכה, ומנכ"ל משרד התשתיות, אלי רונן, אמרו אתמול בתגובה כי פקידי הממשלה עושים את מלאכתם נאמנה, במטרה לשמור על נכסי הציבור. לדבריהם, מקור 'הטעות לכאורה' הוא התנהלות שלא בתום לב של חברת OPC שבבעלות האחים עופר, המנסה לקבל שלא כדין הטבות בלתי מוצדקות.

 

בהודעה משותפת שהוציאו משרדי האוצר והתשתיות נאמר כי המשרדים חוזרים על דרישתם לקיים את תנאי המכרז כלשונו. העמדה האחידה של משרדי האוצר והתשתיות באה לאחר תקופה ארוכה שבה ניהלו חילופי האשמות בדבר האחריות לטעות.

 

חברת OPC מסרה אתמול לבית המשפט את תגובתה לעתירה של התנועה לאיכות השלטון לביטול המכרז. החברה טוענת כי מעולם לא היתה טעות במכרז וכי כל הפרשה נובעת מנסיונות של פקידי הממשלה למנוע ממנה להקים את התחנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
עידן עופר: "מנסה לפגוע בכספי משלם המסים"
צילום: סיון פרג'
מומלצים