שתף קטע נבחר

בעלי המפעלים בנווה-דקלים בסכנת אבטלה

בעלי המפעלים באזור התעשייה של גוש קטיף הנמצא בנווה דקלים, לא יודעים מה יהיה למחרת הפינוי.

באזור התעשייה נווה דקלים, הבנוי על 13,000 מ"ר תעשייה, יש מפעלים של תעשייה קלה, ובהם בית אריזה, נגריות, מוסך, מפעל מיצים "פרי קטיף", בית-דפוס וסופרמרקט גדול. אחד המפעלים הגדולים הוא "חרושת קטיף" לייצור מוצרי מתכת. בכפר דרום נמצא מפעל "עלי קטיף". "משתלת עצמונה" שביישוב עצמונה, היא השנייה בגדולה בארץ. כמו כן ישנו מרכז מסחרי המשרת את כל התושבים של גוש קטיף, הנמצא גם הוא בנווה דקלים.

 

בגוש קטיף ישנה גם תחנת דלק שמנהל אותה אהרון חזות מגן-אור – וגם הוא אינו יודע אם ינהל תחנת דלק בעוד חודשיים, או שיהיה מובטל.

 

בעלי המפעלים האלה שסבלו מאוד בשנים האחרונות מצלפים פלסטינים מחאן-יונס שירו לעבר העוברים ובעלי העסקים, וגם מירי של פצצות מרגמה – נאלצים עתה להתמודד עם חוסר הוודאות הנורא. בשנים האחרונות הם איבדו ימי עבודה רבה בגלל המצב הביטחוני, וכעת הם לא יודעים כלל מתי יזכו להפעיל שוב את העסקים והמפעלים שלהם.

 

בעלי המפעלים, שרבים מהעובדים שלהם הם פלסטיניים, ניצבים בפני בעיה נוספת: הם ייאלצו לגייס עובדים חדשים. התעשיינים לא יודעים אפילו היכן יאחסנו את הציוד ואת המכונות בתקופת המעבר, עד שיאתרו עבורם מקומות חדשים למפעלים שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נווה דקלים: תעשיינים בסכנה
צילום: רויטרס
מומלצים