שתף קטע נבחר

הרב כדורי תומך בהתנתקות: סומך על שרון

זקן המקובלים, הרב כדורי, הפתיע כשהביע תמיכה בפינוי: "אם יתנו להם דבר קטן ויהיה שלום איתם, אפשר לעזוב את גוש קטיף. אפשר לסמוך על שרון, הוא בסדר". הרב אמר לשבועון החרדי למשפחה כי הוא "מתפלל לה' שיכניע את טומי לפיד"

ברכה מהרב: זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, הביע הערב (יום ד') תמיכה מפתיעה בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

 

"אם יתנו להם דבר קטן ויהיה שלום איתם, אפשר לעזוב את גוש קטיף. אפשר לסמוך על שרון, הוא בסדר. מותר לוותר על שטחים באזור עזה", כך אמר הרב לעיתון החרדי "למשפחה" בתשובה לשאלה האם מותר לוותר על גוש קטיף.

 

כדורי הוסיף: "אין אמונה בערבים אבל חייבים קצת שקט. הממשלה של שרון לא כל כך רעה ואני מתפלל לה' שיכניע את טומי לפיד שיפול ולא יזיק יותר".

  

הרב כדורי מציע גם דרך שרק באמצעותה ניתן "להכניע את הערבים": לימוד תורה. וגם לצה"ל מייעץ זקן המקובלים: "בכל מקום ממנו יורים אלינו, צריך לירות מייד חזרה"

 

הוויכוח בחצר הרב

 

שמו של כדורי נקשר בעבר לא אחת בין המתנגדים לתוכנית ההתנתקות. ימים ספורים לפני משאל ההתנתקות בליכוד הופצו איגרות ובהם דברים בשמו של המקובל ובשמו של הרבי מלובביץ', ובהם קראו להתנגד לתוכניתו של ראש הממשלה.

  

בגלוייתו של הרב כדורי נכתב: "הנני מתפלל ומברך כל מי שיצביע נגד התוכנית המסוכנת". הגלויה מתהדרת בחתימתו של הרב.

 

מאחורי הגלויה כתוב בין היתר, "חובה להצביע נגד התוכנית המסוכנת, המנוגדת לתורה הקדושה ומסכנת את ביטחונם של כל תושבי ארץ הקודש. חובה על כל בר דעת בישראל לנצל את השפעתו בכדי שכל מי שיש לו זכות בחירה יבוא ויצביע נגד התוכנית והנני מברך את המתנגדים בכל הברכות האמורות בתורה הקדושה. הנני מתפלל ומברך בעד כל מי שיפעל ויצביע נגד התוכנית המסוכנת".

 

בחצרו של הרב ניטש אז ויכוח - האם כדורי אכן מתנגד לפינוי. נכדו של הרב, יוסי, סיפר ל-ynet כי גורמים ביש"ע פנו לשאול את דעתו של הרב על תוכנית ההתנתקות, והתשובה היתה שהתוכנית מסוכנת. בנו, דוד כדורי, אמר כי לא ראה פסק הלכה חתום על-ידי הרב, אך בעבר שוחח עם אביו וזה הביע התנגדות "לעקירת יהודים מבתיהם". עם זאת ציין כי "עמדת הרב כדורי היא שעזה איננה חלק מארץ ישראל, והיא שייכת לפלסטין, גם לפי המקורות".

 

ואילו יושב ראש האופוזיציה יוסף (טומי) לפיד, סבור כנראה בניגוד לרב שלא ניתן לסמוך על שרון. בהרמת כוסית של מפלגת שינוי לרגל הפסח התייחס לפיד לרעיון דחיית מועד ביצוע תוכנית ההתנתקות בשל ימי בין המצרים. "זה לא שהוא קיבל השראה דתית, וזה לא מבשר טובות", אמר לפיד, ורמז כי מאחורי הדחייה עומדות סיבות אחרות.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
תומך בהתנתקות. הרב כדורי
אי-פי
מככב בקמפיין נגד ההתנתקות. הרב כדורי
צילום: רויטרס
אפשר לסמוך עליו. שרון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
לפיד. חושד במניעי הדחייה
צילום: רויטרס
מומלצים