שתף קטע נבחר

ילדי רקנאטי

דניאל, בנו של ליאון, שי ושירה, ילדיו של אודי הם הדור הרביעי במשפחת רקנאטי, פעם, אחת ממשפחות הממון המפוארות ביותר שצמחו בארץ, והיום?

לא הרבה נשאר בשוק הישראלי מעסקי משפחת רקנאטי, פעם אחת ממשפחות הממון המפוארות ביותר שצמחו בארץ. הדור השלישי של המשפחה מכר בשנים האחרונות את העסקים שבבעלות המשפחה, וליאון רקנאטי ובני דודיו, אודי ולני, הפליגו לדרכים עצמאיות.

 

הדור הרביעי במשפחה גדל במציאות שונה משל הוריו: בעוד שאודי וליאון הוכשרו מגיל צעיר לנהל את האימפריה (תחת עיניהם הפקוחות של האבות, רפאל ודניאל), ילדיהם הגיעו לבגרות כשהם משוחררים ממערך הציפיות הנוקשה תחתיו גדלו אבותיהם: לשי, שירה ודניאל רקנאטי כבר אין בנק או קונצרן אדיר לנהל. ובכל זאת, נדמה כי החיבה לעסקים לא פוסחת גם על הדור הרביעי.

 

דניאל: בנו של ליאון רקנאטי מנישואיו הראשונים למירה, אמנית ופסלת שחיה בניו-יורק. לדניאל (28) יש אחות בשם דפנה, שחיה בחו"ל, ועוד אחות צעירה, מאי, מנישואיו השניים של אביו לשולה.

 

דניאל, בחור נאה המתנשא לגובה 1.90 מטר, גדל בישראל והעביר את שירותו הצבאי בגל"צ. שמו שורבב לא פעם למדורי הרכילות מתוקף היותו שותף וממייסדי מסעדת ברברלה בהרצליה-פיתוח, שזכתה במהרה לפופולריות גדולה בקרב קהל לקוחות צעיר ועשיר. את ברברלה פתח דניאל בשותפות עם מספר חברים, בהם בנו של איש העסקים פרדי רובינזון.

 

רקנאטי הצעיר מתגורר היום בפרויקט סי-אנד-סאן. במשך שש שנים ניהל זוגיות צמודה עם תמרה לין, מנהלת ושותפה בברברלה. מאז שנפרדו השניים, מספרים מקורבים, דניאל נראה הרבה פחות במסעדה. מאז, אגב, התהדקו מאוד יחסיו עם הזמרת שרונה פיק, בתו של צביקה פיק.

 

דניאל נחשב לחיית היי-טק ומתמצא מאוד במחשבים. הוא שותף בחברת סטארט-אפ העוסקת בהעברת קבצי וידיאו על פס סרט רחב.

 

שי: בנו הבכור של אודי רקנאטי מנישואיו לאילנה. סבא שלו, רפאל רקנאטי ז" ל, נהג להתגאות בו ולומר כי הוא הילד שימשיך את שושלת המשפחה.

 

שי (30) שירת בחיל האוויר, ולאחר שחרורו נסע לניו-יורק ולמד מינהל עסקים ומחשבים. הוא שהה בעיר שמונה שנים, במהלכן עבד כאנליסט באורמה, קבוצת ההשקעות שהקימה משפחת רקנאטי בארהב. כשחזר לארץ השתלב מייד בפעילות העיסקית של אביו במספר תחומים, יחד עם מאיר הדר, המלווה את אודי רקאנטי מספר שנים בשוק ההון.

 

כיום מתגורר שי, עדיין רווק, בהרצליה פיתוח, ומשמש סמנכ"ל קבוצת ההשקעות נפתלי אחזקות שבבעלות אודי רקנאטי. מקורביו מספרים כי כמו אביו, הוא פיננסייר בנשמתו, אוהב לעבוד ומלא אמביציה, אבל לא וורקוהוליסט, לדברי מכריו.

 

שי שומר על קשר חם עם כל בני דודיו ומוגדר על ידי בן משפחה כטיפוס מאוד חברותי. הוא נמצא בקשר מצוין עם אביו, שמתגורר כיום בז'נבה, ואמר בעבר לחבריו שהוא מקווה שהצליח ללמוד ממנו איך עושים עסקים. אודי, שמחזיק עדיין בית בכפר שמריהו, מגיע לישראל מדי חודש לכמה ימים.

 

שירה: בתו הצעירה של אודי מנישואיו לאילנה ואחותו של שי. שירה (27) למדה כלכלה ומינהל עסקים, ובספטמבר 2004 התחתנה עם ינון בחוות רונית, בטקס מצומצם (יחסית) עם 300 מוזמנים. לחתונה הגיע אביה עם אשתו השוויצרית ואמה, אילנה, עם בעלה, יהודי-צרפתי.

 

שירה השתלבה אף היא באורמה: בנובמבר 2000 הודיעה החברה כי שירה תועסק כאנליסטית, בשכר שאינו עולה על שכרם של אנליסטים אחרים המועסקים בחברה.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליאון רקנאטי, אבא של דניאל
מומלצים