שתף קטע נבחר

ארה"ב: "כסף שתרמו אינדיאנים - הגיע למתנחלים"

מתחקיר "ניוזוויק" עולה כי אחד ממקורביו של מנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים גייס כספים כדי לפתח תוכניות ספורט ולסייע לילדים בשכונות עוני בארה"ב. גיוס הכספים היה מוצלח במיוחד בקרב שבטים אינדיאנים, שתרמו 1.1 מיליון דולר לקרן. אלא שלפי התחקיר, המקורב, ג'ק אברמופ, העביר חלק מהכספים לטובת רכישת ציוד צבאי למתנחלים בזמן האינתיפאדה

כסף שנתרם כדי לסייע לילדים בשכונות עוני בערים אמריקניות, נשלח לשטחים כדי לסייע למתנחלים באינתיפאדה. כך עולה מתחקיר שפורסם היום (ב') בשבועון "ניוזוויק".

 

התחקיר התחקה אחר מהלכיו של מנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים, טום דלאי. מדובר אולי בפוליטיקאי החזק ביותר בארה"ב, העובר בימים אלה מסע יסורים בוועדת האתיקה של בית הנבחרים. אחד המקורבים אליו ביותר, ובעל מהלכים בגבעת הקפיטול, הוא ג'ק אברמופ. לפני כמה שנים הוא הקים עם אשתו "קרן הון ספורטיבית" שמטרתה היתה לספק תוכניות ספורט ולפתח תכונות מנהיגותיות בקרב צעירים בערים. לפי "ניוזוויק" אמר אברמופ לתורמים שהקרן תסייע למטרות של טום דלאי.

 

גיוס הכספים היה מוצלח במיוחד בקרב שבטים אינדיאנים, שבשנים האחרונות עושים חיל בזכות בתי קזינו שהממשלה איפשרה להם להקים כדי לכפר על מה שהמתיישבים האמריקנים עשו בזמנם לאינדיאנים.

 

כדי להגן על האינטרסים שלהם בוושינגטון, שכרו האינדיאנים את שירותיו של ג'ק אברמופ בעל המהלכים בצמרת.

 

בשנת 2002 תרמו שלושה שבטים אינדיאנים 1.1 מיליון דולר לקרן הזו. "ניוזוויק" טוען כי החקירה של הקרן העלתה שחלק מהכסף שנועד לסייע לילדים בשכונות עוני בערים בארה"ב, הועבר בפועל ליהודה ושומרון, למלחמה באינתיפאדה.

 

 

לפי התחקיר הועבר ב-2002 סכום של 140 אלף דולר לגדה. בין הציוד שהועבר למתנחלים - בגדי הסוואה, טלסקופים לרובי צלפים, משקפות לראיית לילה וציוד אחר שהוגדר כציוד ביטחון. הציוד הצבאי ששיגר אברמופ מהתרומות האינדיאניות הגיע לבית"ר עלית. מסמכי הקרן שלא למטרות רווח מלמדים על העברת כסף ל"כולל אוהל תפארת".

 

חלק גדול מכספי הקרן, ארבעה מיליון דולר בערך, הועברו לבית ספר יהודי אורתודוקסי במרילנד, פרבר של וושינגטון.

 

"ניוזוויק" מצטט מקורות באפ.בי.איי הטוענים כי "זה חלק מחקירה שמתנהלת נגד אברמופ, לבדוק אם הוא הונה את השבטים האינדיאנים". דוברו של טום דלאי הכחיש כל קשר להעברת הכספים לשטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
דלאי. הכחיש
צילום: רויטרס
בסך הכל נתרמו 4 מיליון דולר
הכסף הגיע לבית"ר עלית
מומלצים