שתף קטע נבחר

מזוז יאסור על שרים להתערב במינויים במשרד

היועץ המשפטי ונציב שירות המדינה אימצו את המלצות הוועדה, שהוקמה בעקבות דו"ח המינויים הפוליטיים תחת צחי הנגבי. בהמלצות: אי התערבות של השר במינויים, חיזוק מעמד הסמנכ"ל והקמת יחידה חדשה, שתפקח על חלוקת הג'ובים

גורמים האמונים על כוח האדם במשרדי הממשלה חשופים באופן מתמיד ללחץ מצד הדרג הפוליטי, המבקש להשפיע על המינויים - זו המסקנה מעבודת צוות בין משרדי, שהוקם בעקבות פרשת המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה.

 

הוועדה - שכללה נציגים ממשרדי המשפטים והאוצר ומנציבות שירות המדינה - בחנה את סוגיית המינויים הפוליטיים בעקבות הממצאים החמורים שחשף מבקר המדינה אודות משרדו של צחי הנגבי - ממצאים שהובילו גם לחקירה משטרתית.

 

בין מסקנותיה, מצאה הוועדה פרצות רבות במינויים, והעיקרית שבהן - פטור ממכרזים למשרות זוטרות.

 

בין המלצות הוועדה: הליך מיון, שאמור להוביל לבחירה שוויונית יותר במינויים במשרדי הממשלה; הגברת הפיקוח והבקרה על המינויים באמצעות יחידה חדשה, שתוקם בהמלצת נציבות שירות המדינה; חיזוק מעמד הסמנכ"לים במשרד; איסור על השר הממונה ועל עובדי לשכתו להתערב באופן כלשהו במינויים, והתרת העניין לדרג המקצועי ולממונים על כך.

 

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, אימצו את המלצות הוועדה, שקבעה כי יש לפעול במהירות לתיקון המצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
אימץ את ההמלצות. מזוז
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: סבסטיאן שיינר
אלוף המינויים. הנגבי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים