שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד בגוש קטיף: אני קורא למרי אזרחי

כ-50 אלף בני אדם השתתפו אחר הצהריים בעצרת בגוש קטיף נגד תוכנית ההתנתקות. ח"כ אריה אלדד, שצעד לגוש קטיף משא-נור, אמר: "קרבים ימים שמי שלא יילך לכלא, יראה בזה אות קלון". ח"כ אפי איתם קרא לעם ישראל "להכין מימיות, אוהלים ונעליים וללכת לגוש קטיף". שתי רקטות קסאם נחתו בדרום הרצועה

"אם לא יתנו ליהודים לנסוע בכבישי ארץ ישראל אף אחד לא ייסע. אנחנו נעצור את המדינה. אני מחכה לעובדי הציבור במדינת ישראל שיגידו 'אנחנו לא נהיה ברגים במכונת ההרס הזאת'. אני רוצה לראות מרי אזרחי. קרבים ימים שמי שלא יילך לכלא, יראה בזה אות קלון. לנכדים שלכם תצטרכו לומר 'אני ישבתי בכלא בשביל ארץ ישראל ועם ישראל, זאת תהיה מדליה'".

 

דברים קשים אלו אמר הערב (יום ד') ח"כ אריה אלדד בעצרת נגד ההתנתקות, שהתקיימה באגם בהתנחלות שירת הים וננעלה בשירת "התקווה".

 

אלדד שצעד ב-13 הימים האחרונים משא-נור, שבצפון השומרון לגוש קטיף מרחק של 220 קילומטר, אמר: "אנחנו נאבקים על הבית שלנו. יהודים לא מגרשים יהודים בארץ ישראל. במהלך הזה אין לנו פריבילגיות להפסיד. עוול היסטורי על כתפנו. בלי להשוות לשואה, אמרנו אז 'למה שתק העולם'. עכשיו אנחנו העולם".

 

ח"כ אפי איתם אמר: "אנחנו קוראים לעם ישראל להכין מימיות, אוהלים ונעליים, במידה ויסגרו את האחים שלנו בגוש, לקום וללכת". רבבות טיילו משעות הבוקר בגוש קטיף לפני העצרת. הורים באו עם ילדיהם, מצוידים באוכל ושתייה, בלונים וסרטים כתומים. לטענת המארגנים, הגיעו כ-80 אלף, אך במשטרה אומרים שהגיעו כ-50 אלף בלבד.

 

לדברי איתם, "מיליון וחצי איש צריכים להגיע לכיסופים, לפגוש חייל, לברך אותו לשלום, לעקוף אותו ולהגיע ברגליים. אם יסגרו את הכבישים, נלך בדרכי עפר ואם יסגרו את דרך העפר נלך בשדה".

 

 

ח"כ בני אלון, שנאם אף הוא, אמר כי "יש כאן אנשים ששילמו מחיר יקר. בכל מקום בעולם יש בית קברות יהודי, אבל מעולם לא שמענו שעוקרים קברים של יהודים". עוד הוסיף אלון: "שרון עושה שני פשעים - הוא בוגד בברית שהשם נתן לנו, וגורם לסכנת נפשות בעצם הקמת מדינות טרור. כל אחד מאיתנו צריך לפעול בנחישות ומסירות ולהציל את העם מהתאבדות ומהתוכנית השטנית".

 

ראש המועצה האזורית חוף עזה, אבנר שמעוני, אמר: "אריק שרון - בוא ותראה את עם ישראל האמיתי פה, מה אומרים האנשים. אנחנו סופרים פה למעלה מ-80 אלף איש. עם ישראל מצביע ובא ואומר אמירה פשוטה - אנחנו עם תושבי גוש קטיף, לא נוותר. תוכנית העקירה והגירוש תוסר. לא יהיה כזה דבר". שמעוני הזמין את המשתתפים בהפגנה להגיע לגוש קטיף גם ביום העצמאות השנה ובשנה הבאה.

 

לדברי יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה של המאבק הנוקב והמורכב על ארץ ישראל. זה לא רק מאבק על גוש קטיף וצפון השומרון אלא גם על ירושלים ומקומות אחרים".

 


צועדים לעצרת (צילום: עמיחי גרוס)

 

ליברמן אמר כי בימים האחרונים ישבו ראשי מועצת יש"ע עם גופים נוספים והחליטו מספר החלטות. "בזירה הציבורית הוחלט כי בזמן הקרוב יקבל כל בית אב בישראל מכתב ובו יפורט מה נעשה עד היום, מה עתיד להתבצע בגוש קטיף ובצפון השומרון. אנחנו נהיה כאן לא רק ביום פקודה. ברגע שמנהיג יהודי ראשון יחליט להקים מחסום שימנע מעבר של יהודים אנחנו נהיה שם עם עשרות אלפי אנשים שיגיעו לגוש קטיף וצפון השומרון. לא יהיה אפשר לעצור אותם".

 

ליברמן קרא למשתתפים להגיע: "בחודשים הקרובים נצטרך להוריד מעצמנו מהמכוניות הממוזגות שבהן באנו לגוש קטיף, נצטרך לקחת חופש מהעבודה וכל זאת על מנת להסיר את תוכנית העקירה".

 

ח"כ צבי הנדל אמר: "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה גם אם יש קשיים וגם אם יש מתח. אין שום לגיטימציה מוסרית לא לחיילים, לא לשוטרים, לממשלה ולכנסת שלא זכו לרוב לתוכנית. לא נעשה שום הליך דמוקרטי. לכן אנחנו מאמינים שננצח".

 

רבה של ההתנחלות אלון מורה, אליקים לבנון, אמר: "הימים ימים של יציאת מצרים, ימים של שרשרת ארוכה של גאולה. ימים שבהם אנחנו מזכירים את יציאת מצרים ויודעים שהשרשרת הזאת מחייבת, שרשרת שלעולם לא תתנתק, את השרשרת הזאת אי אפשר לנתק. אנחנו כאן חדורי אמונה וביטחון. אפשר לחלות, ולהחליט להפוך לרובוט כמו שהפכו השוטרים והחיילים, כדי לבצע מהלך שגעוני. הרובוטיקה הזאת קורסת אל מול רוח האמונה. בעזרת השם בפסח בשנה הבאה נתכנס עם עוד מאות אלפים לחוג את חג הגאולה של עם ישראל כאשר עם ישראל חי".

 

הזמר בני אלבז שר את המנון המאבק נגד תוכנית ההתנתקות, שבו נכתב: "הם יגיעו עד ביתנו, הם ינשלו את אדמתנו, הם גם ירצו את ירושלים. זכרו שבכינו, זכרו שאמרנו לכם, זכרו שצעקנו, זכרו שזה קורה. זה לא יהיה, זה לא יקרה, זה יביא אסון עלינו. זה לא יהיה, זה לא יקרה, זה לא מה שהעם רוצה". אלבז אמר כי במקום דגל כחול לבן צריך להציב דגל שחור, וסיכם "לא ניתן לתוכנית ההתנתקות להתבצע".

 

רבה של גוש קטיף, יגאל קמינצקי, אמר במהלך העצרת: "עם ישראל חי ומנצח. בזמנים הללו של פסח אנחנו מודים לקדוש ברוך. ההתייסרות הזאת היא דבר שיוצר עוצמות. כל מה שצומח פה נועד להנהיג את עם ישראל ולא פחות. כל מה שעברנו ואנחנו עוברים, כל ההתייסרות הזאת היא לתשואת ישראל, אנחנו מסוגלים להפוך את העם הזה ואת המדינה. אנחנו יכולים לעשות מהפכה אלוקית. כל מה שקורה עכשיו הוא לתשואת ישראל. כל מי שנמצא כאן נקרא לדגל".

 

במהלך ההפגנה קראו למשתתפים לבוא ולחתום ולהעביר פרטים שלהם, לצורך הזמנתם לגוש ביום פקודה. ראשי המזכירויות של היישובים בגוש קטיף חתמו על אמנת אחדות נגד תוכנית ההתנתקות. חבר מועצת יש"ע, חיסדאי אליעזר: "אני גאה לעמוד מולכם. רבבות הנוכחים כאן אומרים שלא תהיה התנתקות. לא תהיה עקירת ישובים. כן להתיישבות, כן לציונות וכן לתקומת ישראל ולא לחורבן".

 

חיסדאי התייחס לפרסומים האחרונים בדבר החשש מפילוג: "לפני חודש הבעתי דאגה אמיתית למלחמת אחים. הציגו אותי כמתנגד למאבק ואני אומר היום כי אנחנו עם אחד. אין לנו מאבק נגד צה"ל, אלא מאבק פוליטי נגד ראש הממשלה. כולנו מאוחדים במאבק. לא תפלגו אותנו ולא תשברו אותנו ולא תעקרו את תושבי גוש קטיף וצפון השומרון".

 

שתי רקטות קסאם נחתו ברצועה

 

ובעוד רבבות זורמים לעצרת, נפלה רקטת קסאם בסמוך לנווה דקלים באזור המואסי. חייל צה"ל מכוח האבטחה של העצרת נשרט מרסיסים בידו, וקיבל טיפול במקום. רקטת קסאם נוספת נורתה לעבר עמדת צה"ל, הסמוכה ליישוב ישראלי בדרום רצועת עזה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. זו היתה רקטת הקסאם הרביעית ששוגרה לעבר יעדים ישראלים ברצועה ביומיים האחרונים.

  

חבלנים מצאו גם נפל של פצצת מרגמה סמוך לבית בנווה דקלים, והם בודקים כעת האם הפצצה נורתה כעת או בעבר. אף ארגון לא קיבל אחריות לירי הרקטה.    

 

"באנו להראות נחישות להישאר בגוש קטיף. אני מאמין שעוד טיפה ועוד טיפה יביא בסופו של דבר לים גדול", אמר ל-ynet אמציה יחיאלי, תושב היישוב קטיף, שהביא היום לגוש מצפון הארץ 25 מבני משפחתו המורחבת, ההורים, האחים וילדיהם. "עד היום, הדברים שהולכים במדינה הם רק בכוח. הגיע הזמן לשנות כיוון, וזה גם סגנון האנשים בגוש קטיף. פה מסביב הכל חולות, חול הוא רך כמו האנשים".

  

שלמה הגיע משילה עם אשתו ושני ילדיו, בני 6 ו-3: "באנו להזדהות עם הגוש, ואנחנו נגד הפינוי. אני לא בטוח אם הנוכחות שלנו כאן היום תעצור את ההתנתקות או לא, אבל חשוב להיות כאן ולא לעמוד מנגד".

 

בכרוז שחולק במקום נכתב: "תוכנית כה בוטה של שרון היהיר, פושעי אוסלו והערבים, לגירוש והגליה של מתיישבים יהודים, מביאה לשסע עמוק בחברה ולאובדן דרך מוחלט. האויב שבשער צוהל. מה שערפאת וכנופייתו לא הצליחו במלחמת הטרור - לגרש את היהודים מארצם, מצליח שרון לעשות בעבורם. כבר עכשיו צה"ל מתפרק לנגד עינינו. אפילו 'יצליח' הצבא לבצע הנג"ע - אוי לנו ואבוי לנו. הצבא ייהפך לגוף טמא. בנינו 'יקטינו ראש', לא יגשו לקצונה, לא יתנדבו לשירות קבע, יתחמקו משירות מילואים".


פורסם לראשונה 27/04/2005 11:37

 

את קטע הווידאו צילם דניאל ממן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מפגן עוצמה
צילום: רויטרס
צילום: עמיחי גרוס
רבבות צעדו בגוש קטיף
צילום: עמיחי גרוס
צילום: עמיחי גרוס
בילו גם בים
צילום: עמיחי גרוס
צילום: צפריר אביוב
אבטחה בצירים
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
מפגש בשטח
צילום: צפריר אביוב
מומלצים