שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי מטפל ברגל שלכם? מדריך התמצאות
  פדיקוריסט, כירופודיסט, פודיאטור, פודיאטריסט ואורתופד: מיהם כל בעלי המקצוע המורשים לטפל בכף הרגל שלכם, מה הם למדו (או אמורים היו ללמוד) ובמה כל אחד מהם מטפל
  • פדיקוריסט: עבר קורס מזורז, חודשיים-שמונה חודשים (כולל התמחות). מקצת הקורסים מוכרים במשרד העבודה ואחרים לא. "פדיקור רפואי" הוא רק סיסמה על שלט. אין מקצוע כזה.

   

  • כירופודיסט: למד שלוש שנים אקדמיות ועוד שנת סטאז' (בדרך כלל באירופה). מציע את כל הטיפולים של הפדיקוריסט (ברמה מקצועית גבוהה יותר) ובונה מדרסים. הצרה היא שיש רק 15 כאלה בארץ.

   

  • פודיאטור: למד שלוש שנים אקדמיות (כרגע רק בחו"ל) ושנה נוספת כירורגיה. מטפל בהסרת יבלות עמוקות, בציפורן חודרנית ובכל טיפול כף רגל אחר הדורש הרדמה מקומית (פרט לניתוחים בעצם כף הרגל). הפנייה אליו נעשית דרך הקופות.

   

  • פודיאטריסט: עבר הכשרה בת חמש שנים לתואר דוקטור (הלימודים רק בארצות הברית). סוגי הטיפול המוצעים: טיפול ביבלות, בציפורן חודרנית, כולל ניתוחי שלד בכף הרגל (בג"צ עוסק כיום בקביעת גבולות הטיפול שלהם). הפנייה דרך הקופות.

   

  • אורתופד: מומחה לכף הרגל שסיים לימודי רפואה והתמחה באורתופדיה. בעל רישוי לערוך את כל הטיפולים הרפואיים הדרושים לרגל, כולל ניתוחים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים